Робота роботою, а обід має бути згідно з графіком

11 вересня 2010, 17:03

Сьогодні, на жаль, не усі компанії мають власну корпоративну їдальню. Співробітники змушені перекушувати за робочим місцем, або взагалі пропускати трапезу через постійну зайнятість.

Дехто їсть просто "на ходу", доки не стане пацієнтом гастроентеролога. Але ж обід людини має бути повноцінним, наголошують дієтологи. Людина має споживати в обідню пору і перші страви, і другі, і треті. Особливо корисні борщі, супи. І ніякого фаст-фуду. Адже він спричиняє проблеми зі здоров’ям та призводить до появи зайвих кілограмів.

Офісному працівникові, який веде малорухливий спосіб життя, на обід достатньо з’їсти гарячу першу страву, салат і шматочок м’яса. Варто лише дотримуватись правильного співвідношення - жирів 25%, вуглеводів 60% і білків відповідно 15%.

Добре також споживати рибу та морепродукти. Риба - один із найважливіших продуктів "для мозку", адже в ній дуже багато фосфору. І пам'ятайте, кава чи йогурт - це не обід. Тож харчуйтеся правильно і вчасно!


Клітковина

Донедавна вважалось, що клітковина організму не потрібна. Однак, останні дослідження доводять - це надійний і незамінний санітар для організму людини. Складний вуглевод, що міститься в клітинних оболонках рослин, і у шкірці плодів та ягід сприяє покращенню обміну речовин.

Харчові волокна, так ще називають клітковину, виводять з організму шлаки, токсини, радіонукліди та важкі метали. А це запобігає хворобам кишечника і жовчного міхура. Дієтологи рекомендують починати ранок саме з багатого клітковиною сніданку, для цього цілком підійдуть мюслі та пластівці. Що стосується хліба, то перевагу краще віддати випічці з цільного зерна.

Та найбільше клітковини в овочах та фруктах. Особливо її багато у яблуках, грушах, малині, суниці, горіхах, куразі, чорносливі. Клітковина також міститься у вівсянці, гречці, бобах, моркві, кукурудзі, шпинаті.

А ще клітковина сприяє зниженню рівня холестерину в крові, а це вже профілактика судинних захворювань. Споживаючи продукти, що мітять клітковину, ви дбаєте і про фігуру. Адже, клітковина швидко забезпечує відчуття ситості, і відповідно знижує ризик переїдання.