Роботи Swisslog вміють готувати та розподіляти ліки

27 травня 2011, 22:47
Читать новость на русском

Каліфорнійські фармацевти можуть залишитися без роботи. Їхні обов'язки виконуватимуть спеціальні машини. Компанія Swisslog створила роботів, які вміють готувати, зберігати та розподіляти ліки.

Перших штучних фармацевтів "найняв" Медичний центр при Каліфорнійському університеті (UCSF). Керівництво закладу пояснює - приготування медикаментів пов'язане зі змішуванням великої кількості компонентів. Дуже важливо дотримуватися пропорцій, не переплутати в яких умовах потрібно зберігати ліки і який розмір дозування.

"Головне завдання цих роботів - повністю виключити можливість помилок, які бувають дуже небезпечними для пацієнтів. Машини виконують свою роботу швидше та ретельніше, адже вони на це запрограмовані. Тут повністю виключений людський фактор", - каже директор фармацевтичного відділення Лін Полсен.

У рамках випробувань робот-фармацевт Robotic IV Automation (RIVA) без жодної помилки приготував та розподілив понад 350 тис. препаратів. Сама по собі машина, до слова, дуже громіздка - вона займає цілу кімнату, а медикаменти зберігаються в індивідуальних стерильних відсіках.

Для приготування ліків роботу потрібно близько 12 годин. Спершу машина отримує детальну інструкцію, потім починає шукати потрібні компоненти. Далі - змішує їх та виконує інші необхідні для приготування операції. Готовий препарат зберігають у спеціальний сховках і видають лише за запитом лікаря.

Кожна упаковка з медикаментами має індивідуальний штрих-код. Це потрібно для того, аби медперсонал за допомогою сканера зміг швидко вносити у базу прописані ліки.

Серед переваг автоматизованої фармації - і зниження ризику для спеціалістів, яким доводиться працювати з небезпечними, інколи токсичними речовинами.

"Ще один важливий момент. Наші фармацевти - висококваліфіковані спеціалісти. Їхній потенціал краще використовувати для спілкування з пацієнтами та розробки нових ліків. Перевірка рецептів та готових препаратів по десять разів на день явно не сприяє їхньому розвитку. Цю рутину варто перекласти на роботів", - каже директор фармацевтичного відділення Лін Полсен.

На сьогодні у каліфорнійському медцентрі працюють три роботи-фармацевти. Наступного року розпочнеться етап масових випробувань - такими машинами забезпечать кілька десятків клінік.