У Криму родичка обвинувачених у "справі Хізб ут-Тахрір" вийшла на одиночний пікет: відео

25 грудня 2020, 17:57
Читать новость на русском

Кримська татарка Фатма Ісмаїлова 25 грудня 2020 року вийшла на одиночний пікет в тимчасово окупованому Криму. Вона протестує через несправедливі обвинувачення для її чоловіка, брата та батька у нібито тероризмі.

Одиночний пікет у Криму

Ісмаїлова простояла на зупинці громадського транспорту у мікрорайоні Кам'янка кілька годин. Вона намагалася привернути увагу водіїв та перехожих до несправедливого вироку для її рідних. Відповідне відео на своїй сторінці у фейсбуці опублікувала дружина іншого політв'язня Халіде Бекірова.

Читайте також "Справа Хізб ут-Тахрір": Верховний суд у Криму ухвалив ганебне рішення щодо 9 фігурантів

Жінка протестує проти "державного терору" щодо її сім'ї.

  • Чоловіка Фатми Рустема Ісмаїлова засудили до 13,5 років ув'язнення, вже рік він перебуває за ґратами.
  • Для батька жінки Енвера Омерова і брата Різи обвинувачення вимагає від 13 до 19 років позбавлення волі.

Зауважимо, авторка відео Бекірова додала, що "ніяких терористів і ніякого терору в Криму немає".

Кримські мусульмани – це мирний народ. Ми ніколи не погодимося з тими ярликами, які навішують на нас. Ми ніколи не погодимося з депортацією у російські в'язниці,
– сказала Бекірова.

Дивіться відео протесту кримської татарки у Криму:

Що відомо про обвинувачених родичів Ісмаїлової

  • Рустем Ісмаїлов – фігурант першої сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір". Обшуки у його будинку відбулися 12 жовтня 2016 року.
  • У червні 2019 року на судове засідання щодо Ісмаїлова у Ростов-на-Дону їхав Енвер Омеров. Втім, його затримали та згодом заарештували за обвинуваченням у тероризмі. Також затримали його сина Різа Омерова і житель селища Зуя – Айдера Джаппарова.
  • Їх звинувачують в організації та участі в діяльності партії "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії заборонена з 2003 року. Зауважимо, в України та більшості країн організація діє без обмежень.
  • Згідно з матеріалами так званої справи, обвинувачені не мали зброї і не планували здійснювати терористичний акт, повідомляє "Крымская солидарность". Крім того, у обвинувачення відсутні будь-які докази, які свідчать про спробу повалення конституційного ладу Росії і захоплення влади.
  • Матеріали "справи" містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні та політичні теми.