росіяни окупували 8 заповідників та 12 національних парків: що там відбувається
Станом на початок вересня під російською окупацією перебувають 8 українських заповідників та 12 національних природних парків. Ситуація там критична.
Про це під час брифінгу повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, інформує 24 канал. Урядовець зауважив, що російська окупація нищить пам'ятки природи.
Важливо Ситуація на Півдні контрольована, противник деморалізований, але опирається, – Генштаб
Яка ситуація в окупованих заповідниках та природних парках
Острів Джарилгач
Джарилгач – найбільший в Україні та Європі безлюдний острів, перлина українського довкілля.
Руслан Стрілець наголосив, що до російського вторгнення там дельфіни не боялися людей, які приїздили туди відпочити. Однак зараз вони розриваються на мінах, а їхні тіла викидує на береги чорноморських країн, зокрема Болгарії та Туреччини.
Кінбурнська коса
Кінбурнська коса на Херсонщині є одним із небагатьох місць у Європі, де можна було помилуватися дикими орхідеями. Також там була велика популяція рожевих фламінго.
Однак у травні там спалахнули масові пожежі, які активісти гасили самотужки, за підтримки тих, хто допомагав коштами. Стрілець повідомив, що внаслідок цього загинули безліч диких тварин та птахів. У Міністерстві досі не можуть підрахувати їхню кількість. Крім того, згоріли й унікальні реліктові ліси, на відновлення яких потрібні століття.
Асканія-Нова
Асканія-Нова є великим біосферним заповідником, у якому мешкають понад 3 тисячі видів тварин з різних континентів, зокрема й коні Пржевальського, які колись були на межі вимирання. Там є найбільша їхня популяція.
Через російську окупацію на території біосферного заповідника фактично виникла гуманітарна криза.
Національний парк "Святі гори"
Постраждав через окупацію й національний природний парк "Святі гори" на Донеччині. Станом на вересень росіяни знищили близько 80% парку.
Руслан Стрілець наголосив, що Україна продовжує підраховувати завдані росією збитки українському довкіллю для того, щоб якісно сформувати судові позови проти країни-агресорки у міжнародні інстанції та отримати компенсації.
До теми – як виглядає Святогірська лавра після приходу окупантів: дивіться відео