Росія вчергове закинула Україні звинувачення: "каменем спотикання" став закон про освіту
Москва не спостерігає готовності Києва виправити зауваження Венеціанської комісії щодо закону про освіту.
Таку заяву зробив глава МЗС РФ Сергій Лавров, пишуть "РИА Новости".
"Зокрема, привернули увагу наших (європейських, – "24") колег до того, що справедливі зауваження Венеціанської комісії до закону про освіту, який був прийнятий і набув чинності в Україні, який містить дискримінаційні положення щодо всіх мов меншин, щоб ці зауваження були враховані. Поки такої готовності врахувати зауваження Венеціанської комісії з боку Києва ми не спостерігаємо", – зазначив Лавров.
Читайте також: Не Бандерою єдиним: прем'єр-міністр Польщі порівняв Богдана Хмельницького з Гітлером
Що має на увазі Сергій Лавров? Закон про освіту набув чинності в Україні 28 вересня 2017 року. Він передбачає скорочення можливостей навчатись на мовах нацменшин. Угорщина та Румунія заявили, що цей закон порушує права нацменшин в Україні. Росія ж заявляє, що закон порушує конституцію і міжнародні зобов'язання України.
Венеціанська комісія у своїх рекомендаціях щодо скандального закону про освіту вказала, що Україна не зобов'язана змінювати 7 статтю закону, яка стосується мови навчання.
Але у комісії все ж рекомендують Україні використовувати гнучкість цієї статті під час її імплементації. Окрім того, у комісії натякнули на дискримінацію щодо мов, зокрема, російської, як найбільш вживаної недержавної мови.