Росія запустила у продаж YotaPhone, в Естонії розробили робота-черепаху
Yota Devices розпочала продажі YotaPhone - відтепер він доступний у Росії, Австрії, Німеччині та Іспанії. А естонці розробили робота для дослідження затонулих кораблів.
YotaPhone – у продажу
Російська компанія Yota Devices нарешті розпочала продажі свого першого смартфона. Апарат під нехитрою назвою YotaPhone вперше показали ще рік тому, однак запуск новинки постійно відкладали.
Девайс вже доступний у Росії, Австрії, Німеччині та Іспанії. Трохи згодом смартфон з'явиться в інших країнах Європи та Арабських Еміратах. Ціна - €500 і $600, залежно від ринку збуту.
Cмартфон оснащений одразу двома дисплеями. Спереду – рідкокристалічний, діагоналлю 4.3 дюйми, а ззаду - екран E Ink - як у "читалки".
Також смартфон має на борті двоядерний процесор Qualcomm з частотою 1.7 ГГц, 2 гігабайти "оперативки", 32 або 64 "гіги" вбудованої пам'яті. На тильному боці є 13-мегапіксельна камера, а спереду - на 1 Мп. Операційна система - Android 4.2.2 Jelly Bean.
Робот-черепаха
Науковці Талліннського технічного університету розробили мініатюрного підводного робота. Апарат під назвою u-CAT призначений для дослідження корабельних аварій, зокрема у складнодоступних місцях.
Завдяки високочутливій камері робот веде постійну зйомку всього, що відбувається довкола.
На основі відеозаписів дослідники зможуть скласти карти внутрішніх приміщень кораблів і спланувати максимально безпечні маршрути для людей.
Легко проникати у судна та маневрувати у вузьких приміщеннях апарату дозволяють чотири незалежні ласти. Такий спосіб пересування розробники запозичили у морських черепах. Головна перевага над традиційними пропелерами - ласти не піднімають мул з дна і, відповідно, не обмежують видимість.
Крім того, u-CAT повністю автономний. Для функціонування йому не потрібен силовий кабель, який суттєво обмежує маневреність та дальність дії аналогічних апаратів.
Естонські розробники планують вже найближчим часом розпочати програму випробувань робота-черепахи. Дослідний прототип візьме участь в археологічних дослідженнях у Середземному та Балтійському морях.