Росіяни намагаються зірвати мобілізацію в Україні через телеграм: розбір фейків

20 лютого 2023, 19:54
Читать новость на русском

Росіяни не полишають спроб зірвати загальну мобілізацію в Україні. Для цього ворог використовує соцмережі, зокрема телеграм-канали.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зафіксував 17 – 18 лютого масову розсилку повідомлень в телеграм-каналах, яка проводилася російською мережею бот-розсилки. Мета – дискредитація  мобілізації в Україні, пише 24 Канал. 

Дивіться також Підгорає: Скабєєва вийшла в терміновий ефір через візит Байдена у Київ


Росіяни хочуть зірвати мобілізацію в Україні / Скриншот соцмережі

Детальний аналіз спаму

У розсилці ворог використав близько сорока облікових записів, які розмістили понад 720 повністю ідентичних оголошень. Ці профілі мають фото, "запозичені" з фотостоків чи соціальних мереж, і вже використовувалися раніше у російських бот-розсилках.

До 17 лютого вони поширювали оголошення, які були спрямовані лише на російську аудиторію.

Зокрема, найбільш продуктивний з них "Егор Пелевин", на якого припадає понад 10% повідомлень, до цього рекламував майнінгову компанію з Іркутська, віддалену роботу в Росії та телеграм-канал з порноконтентом.


Боти розсилають повідомлення в українських чатах / Скриншоти соцмережі 


Насправді усі боти – російські фейки / Скриншоти соцмережі

Для чого це роспропаганді 

Зазначають, що російська пропаганда посилила зусилля щодо дискредитації мобілізації в Україні не просто так. Усе для того, аби зробити ілюзію, що в Росії справи з мобілізацією кращі. Хоч це й не так, звісно. 

Після оголошення часткової мобілізації в Росії, яка призвела до масового виїзду росіян за кордон та протесту частини російських лідерів думок проти війни, зусилля путінських спецслужб зі зриву мобілізації в Україні посилилися,
– йдеться у повідомленні. 

Тобто, ворог фактично намагається створити картинку, що в Україні справи йдуть "ще гірше".

Центр стратегічних комунікацій та інформації наголошує, що маніпулятори навмисно грають на історичних травмах українців та активно використовують реальні недоліки української мобілізаційної системи.

Росіяни використовують й фейки, наприклад, з хибною інтерпретацією фото чи відео, коментарі псевдоекспертів, дезінформацію про незаконність мобілізації.

Загалом, метою такої кампанії є:

  • створення максимально негативного фону для мобілізації;
  • ускладнення формування мобілізаційного резерву;
  • деморалізація та дезорієнтація українського суспільства;
  • нормалізація різних форм ухилення від мобілізації;
  • підрив довіри до військово-політичного керівництва та авторитету Збройних сил України.
Важливо! Протидія мобілізації, так само як і протидія посиленню західної військової допомоги, є органічною частиною війни проти України. Це варто враховувати під час споживання контенту в соціальних мережах.