Гігант Teboil та "обмін" із Shell: як росія обходить санкції та відновлює низку виробництв

1 вересня 2022, 19:00
Читать новость на русском

кремлівські воєнні злочинці розраховували на те, що захоплять Україну за кілька днів ще до того, як Захід оголосить про нищівні санкції. Однак бліцкриг провалився, війна пішла не за планом, а величезна кількість іноземних компаній оголосила про вихід із російського ринку.

За даними джерел 24 каналу в розвідці, як тільки весь цивілізований світ оголосив про впровадження економічних обмежень на росію, у москві одразу ж почали цьому протидіяти. Для цього окупанти задіяли абсолютно всіх агентів за кордоном, почали максимально шантажувати розслаблену Європу, а також оголосили про готовність до перемовин.

Дивіться також Попри обіцянки: гігант Bosch, ймовірно, возить до Росії товари подвійного призначення

Втім, якщо спроби змусити світ зняти санкції є достатньо очевидними, кулуарна боротьба російських компаній та підприємств для постачання сировини та відновлення виробництва важливої продукції є прихованою від чужих очей.

Shell та Lukoil обмінялися заводами та мережею АЗС

  • Як зазначили у розвідці, керівництво багатьох західних компаній виявилися не готовим до втрати російського ринку, через що після зупинки всіх виробництв та роботи у країні-агресорці почалися перемовини із загарбниками про умови виходу або продовження подальшої співпраці з росіянами.
  • Наприклад нещодавно "перевзулися" представники Сrocs. У березні 2022 року бренд оголосив про закриття магазинів у країні-агресорці. Проте деякі точки продажу знову працюють на російському ринку.
  • Раніше "перевдягнулися" й інші популярні бренди, зокрема Reserved, Mohito та Sinsay, відкрився завод Continental у Калузі. Більшість цих компаній зареєстрували у росії нові бренди та, де-факто, продовжили business as usual.

​Втім, для російського військово-політичного керівництва повернення популярних брендів не вирішує цілу низку задач, адже хоч економіка й може достатньо довго триматися під санкціями, кремлю потрібно у короткий термін відновити виробництво потрібної для військових цілей продукції. 

Одним із таких товарів є якісні моторні мастила, які дуже необхідні для бронетехніки. Самостійно виготовляти мастила адекватної якості на своїх заводах росіяни без потрібних компонентів не можуть, але незабаром, судячи з усього, виробництво відновлять.

Це стало можливо завдяки простій схемі із частковим залученням гіганта з США Shell, який довгий час вагався, чи треба йому виходити з російського ринку. Відповідне рішення було прийняте лише після того, як представники Lukoil домовилися із американцями фактично про обмін потужностями: росіяни віддали свій завод в Італії та мережу АЗС, а натомість отримали підприємство Shell з виробництва моторних мастил у Торжку та всі заправні станції "Шелл" у росії. Юридично це оформили як продаж потужностей.

Втім, подібна схема лише частково дозволила окупантам відновити потужності виробництва якісного масла. Остаточну крапку в цьому має поставити фінська "донька" Lukoil під назвою Teboil.

Шукають дилерів, аби возити присадки у росію

Російський нафтовий гігант купив Teboil ще у 2005 році. І хоча юридично компанія залишилася під юрисдикцією Фінляндії, наразі її діяльність, буцімто пов'язана із допомогою в обході санкцій та відновленні російської економіки.

Оскільки виробляти якісне мастило без відповідних присадок росіяни не можуть, вони намагаються вирішити питання за допомогою своєї дочірньої компанії. Між Teboil та Lukoil уклали контракт про постачання всього необхідного для відновлення роботи на заводі, який колись належав Shell. Крім того, "донці" "Лукойла" перейшли й всі американські заправні станції, а представництво Teboil у росії очолив… екскерівник АЗС Shell Віталій Маслов.

Наразі росіяни активно шукають дилерів для завезення присадок на виробництво, а також для продажу "фінського" мастила як всередині своєї держави, так і на європейському ринку.