Ми намацали другу дуже больову точку Росії: Черник сказав, що рознервувало Кремль
Україна продовжує завдавати клопоту росіянам. Не лише удари по ворожих НПЗ мають дуже гарний ефект – їх також схвилювало ураження інших об'єктів.
Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Петро Черник у зведенні для 24 Каналу висловив думку, що інформація про "стурбованість" США через удари по російських системах раннього попередження є інформаційним шумом.
Зверніть увагу "Росія перемагає, Україна програє, а у війні винен Захід": 7 фейків, які Кремль поширює в Європі
Наслідки атак на російські ядерні РЛС
Черник зауважив, що не знайшов підтвердження того, щоб хтось із високопосадовців США, зокрема, від Держдепу чи Пентагону, оприлюднив таку інформацію. Про те, що США нібито стурбовані через такі удари України, написало лише видання The Washington Post з посиланням на якесь джерело.
На його думку, якби американці були по-справжньому незадоволені – Ентоні Блінкен чи начальник об'єднаних комітетів штабів вийшли б і сказали, що цього робити не можна.
Тому, за його словами, це все шум. І є величезна підозра, що наш противник вкидає потрібну йому інформацію.
Це означає, що ми намацали другу після нафтопереробної галузі дуже й дуже больову точку для ворога,
– заявив полковник запасу.
Тож, наголосив військовий експерт, цю роботу потрібно продовжувати.
Чому США реагували на удари по російських НПЗ
Полковник запасу зазначив, що щодо стурбованості через удари по російських нафтопереробних заводах усе ж була певна офіційна позиція з боку США.
Він припускає, що, коли почалися ці удари, найімовірніше, росіяни почали шантажувати американців трубою на Каспію, яка тягнеться із Західного Казахстану до новоросійських портів. Основний пакет її акцій перебуває у руках двох фірм зі США. Лише за минулий рік на цій нафті вони заробили більш як 600 мільярдів доларів.
Тому, на його думку, був якийсь "підкилимний танець". Але з огляду на те, що ця тема притихла, американці знайшли якісь аргументи для росіян, що не варто цим шантажувати. А отже, ми можемо продовжувати випалювати нафтопромисловий комплекс противника.
Які ще теми аналізував Черник
- Дрони СБУ уразили в Криму дуже дорогий комплекс дальнього радіолокаційного виявлення "Небо-СВУ". Черник зауважив, що його вартість у 100 мільйонів доларів – це величезна сума. А найголовніше, що в цій РЛС багато мікроелектроніки західного виробництва. Тож росіянам треба буде витрачатися на те, щоб купувати складові на світових ринках.
- Сили оборони спільно з СБУ здійснили спецоперацію зі знищення логістики противника, яка забезпечує його життєдіяльність у Криму. При цьому бойові завдання були виконані українськими "Нептунами". На думку Черника, це перше промацування філософії потенційних ударів по Кримському мосту. Таких пробних акцій може бути ще декілька.
- Черник також прокоментував дозвіл США на удари по території Росії, який наданий з певними обмеженнями. Це суттєво допоможе, зокрема, захистити Харків. Питання полягає в тому, яким саме озброєнням дозволили працювати. Це стане зрозумілим після відповідних ударів по російській території.