Росії потрібен інструмент тиску на Європу: що чекати від Кремля
Росії терміново потрібен інструмент тиску. Але вона хоче впливати не на Україну, а на західноєвропейські країни.
Таку думку в ефірі висловив російський журналіст Олександр Гольц. Також в ефірі програми "Між іншим" з Дмитром Гнапом та Денисом Казанським спілкувались редактор російськомовного відділу RISE Moldova Володимир Тхорік та голова комітету виборців України Олексій Кошель.
Попередній випуск Росія переконує, що воюватиме з Україною, як зі Сирією, – Піонтковський
Олександр Гольц: На Москву насуваються нові серйозні санкції. Того, чим можна торгуватись (у Росії – 24 канал) немає. А наразі можливість загрози розгортання бойових дій є саме таким інструментом торгівлі.
Зникнення судді Миколи Чауса
Володимир Тхорік: В будь-якому випадку це (зникнення Миколи Чауса – 24 канал) виглядає як викрадення. Тепер питання, чи знав Чаус про планування його викрадення.
У Молдові розглядають декілька версій. Ця історія викликає питання, перш за все, щодо того, що операцію викрадення Миколи Чауса зняли випадкові свідки.
Чаус 4 роки спокійно був в Молдові, ми фіксували його на вулицях. Він ходив з охороною, водив дітей на секції. Після того, як він втік – пів року ховався. Ніхто не знав, де він.
Українське розслідування пішло хибним слідом і шукало його спочатку у Криму. А виявилось, він спокійно ховається собі в сонячній Молдові. Як колобок: я від бабці пішов, я від діда пішов.
Молдавські слідчі дуже неохоче пішли на співпрацю з українською стороною, з Національним антикорупційним бюро розслідувань.
Що відомо про втечу Чауса
- За інформацією розслідувачів сайту RISE Moldova, Чауса могли вивезти з України на чартерному літаку з допомогою паспорту громадянина Молдови В'ячеслава Турку.
- Суддя разом із Доріном Дамиром могли перетнути український кордон без проходження прикордонного контролю. Згідно з даними НАБУ, підміна стала можливою через схожість чоловіків.
Скандальні вибори на Прикарпатті
Олексій Кошель: Якщо говорити про процес підрахунку голосів, то мені навіть не хочеться використовувати слово "вибори". Це найімовірніше імітація виборчого процесу.
Напрошується аналогія з 2012 – 2013 роками. Тоді в нас з'явився термін "проблемні округи". І ситуація дуже нагадує у київському окрузі, де перемогу здобув Юрій Левченко. Однак пізніше дивним чином зникли виборчі бюлетені. І таким чином влада Віктора Януковича "протягувала" своїх кандидатів.
До теми Перевибори будуть оптимальним варіантом, – Кошель про голосування на Івано-Франківщині
Те, що ми спостерігали під час підрахунку голосів в окружній виборчій комісії – реально кримінальні дії щодо зникнення виборчої документації.
Тому зараз варто чекати оцінки від Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ. Там є підстави для порушення не одного кримінального провадження.
Думаю, що саме невизнання результатів виборів і перевибори були б оптимальним варіантом виходу з цієї достатньо серйозної кризи.
Виборчий закон не передбачає скасування результатів, але практика показує, що такі дії можуть бути. Варто чекати позиції опозиційних політичних сил.
Випуск програми "Між іншим" за 5 квітня: дивіться відео