У Кремлі відповіли, чи братимуть участь у другому саміті миру щодо України
У Києві неодноразово наголошували, що планують до кінця 2024 року провести другий саміт миру. Зеленський хоче, аби на ньому були присутні представники Росії. У Кремлі відреагували.
Спікер МЗС Росії Марія Захарова заявила, що країна-агресорка не планує брати участь у "самітах миру" щодо України, бо, мовляв, вони не мають нічого спільного із врегулюванням конфлікту.
Дивіться також Зеленський вважає, що Саміт миру може поставити крапку у війні
У Кремлі відмовилися від участі у Саміті
Так званий другий саміт має ту саму мету – протягнути абсолютно нежиттєздатну "формулу Зеленського" як безальтернативну основу вирішення конфлікту, домогтися її підтримки з боку світової більшості і від його імені пред'явити Росії ультиматум про капітуляцію. Ми в таких "самітах" брати участь не будемо,
– наголосила Захарова.
Водночас речниця МЗС зазначила, що нібито Москва не відмовляється від політико-дипломатичного врегулювання кризи. Російська чиновниця традиційно звинуватила Київ і Захід, які нібито насправді не думають про мир, а хочуть війни. За словами Захарової, операція ЗСУ у Курській області і випрошування Зеленським дозволу на удари вглиб Росії тому підтвердження. "Ми з терористами розмовляти не будемо", – додала посадовиця.
До слова, президент Зеленський заявив, що Україна готова до переговорів з будь-якими представниками Росії після повної підготовки плану перемоги у війні.
Коротко про перший Саміт миру
- Глобальний саміт миру (міжнародна зустріч лідерів країн) відбулася у Швейцарії 15 – 16 червня 2024 року. Головна мета зустрічі була – забезпечити платформу для діалогу щодо миру в Україні, відповідно до міжнародного права та Статуту ООН.
- За підсумками саміту опублікували Спільне комюніке про основи миру. Його підписали близько сотні держав та міждержавних організацій. У документі містилося 3 основні пункти, які стосувалися ядерної безпеки, продовольчої безпеки та обміну військовополоненими.
- "Ми вважаємо, що досягнення миру вимагає залучення всіх сторін і діалогу між ними. Тому ми вирішили здійснити в майбутньому конкретні кроки у вищезазначених сферах із подальшим залученням представників усіх сторін", – мовиться у підсумку комюніке.