Російська мілітаризація Криму несе загрозу не лише Європі, – заява України в ООН

13 жовтня 2016, 05:30
Читать новость на русском

Військове нарощування з боку Росії на Кримському півострові створює загрозу не лише для країн Причорномор'я, але й для всього Середземноморського регіону, включно з Південною Європою, Північною Африкою та країнами Близького Сходу.

Таку заяву зробив директор Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Сергій Шутенко під час виступу на засіданні Першого комітету Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, передає "Укрінформ".

Враховуючи останні події на півострові ми можемо чітко зазначити, що основна мета незаконної окупації Криму полягає в перетворенні півострова на потужний військовий форпост в регіоні та за його межами,
– зазначив він.

Також представник МЗС продемонстрував на слайдах, що присутність ЗС Росії в Криму передбачає військову активність росіян у трьох зонах.

Перша охоплює операції в Чорному та Азовському морях, у томі числі, щодо протистояння розгортанню систем ПРО в Європі, реагування на присутність НАТО в регіоні, а також тиск на Україну і Грузію. Друга зона передбачає присутність російських ВМС у Середземному морі та забезпечення військових інтересів РФ у Сирії. Третя включає кілька "зон уваги", де зберігається загострена ситуація: на півдні України та в північній частині Чорного моря; в районі узбережжя Абхазії, а також західна частина Середземного моря поблизу Сирії,
– пояснив директор Департаменту міжнародної безпеки.

Крім того українець підкреслив, що Росія продовжує нарощувати військову присутність у Криму та має в планах розгорнути до 2020-2025 років 43 тисячі особового складу, близько 1,5 тисячі одиниць броньованої техніки та артилерійських систем, близько 250 бойових літальних апаратів, до 33 кораблів та 7 підводних човнів.

Політика провокацій Росії в Криму, частиною якої є плани розмістити там ядерну зброю, потребує консолідованої відповіді міжнародної спільноти,
– підсумував Шутенко.

Зауважимо, що в заході, який відбувся в штаб-квартирі ООН, взяли участь представники понад 50 зарубіжних делегацій, у тому числі, Польщі, Нідерландів, Франції, Туреччини, Латвії, Естонії, Канади, США.

Читайте також: Росія повинна повернути Крим Україні, – заява Британії в ПАРЄ

До слова, нещодавно в Криму Росія проводила запуск ракет.