Російські миротворці у Нагірному Карабасі раніше були на війні у Сирії
Збройні сили Росії здійснили 27 польотів і перевезли 414 військових у Нагірний Карабах за добу 10 листопада. Майже всі службовці раніше були на війні у Сирії.
Російські миротворці взяли під контроль Лачинський коридор і ділянку дороги Лачин – радгосп "Лисогірський" у Нагірному Карабасі. Крім того, вони вже встановили тимчасові спостережні пости. Про це розповів начальник головного оперативного управління генерального штабу збройних сил Росії Сергій Рудськой, повідомляє ТАСС.
До теми Російські миротворці є скоріш окупантами, – генерал США Годжес
Практично всі військовослужбовці мають досвід виконання завдань по забезпеченню й охороні гуманітарних операцій в Сирійській Арабській Республіці,
– сказав Рудськой.
За його словами, особовий склад "пройшов спеціальну підготовку по вивченню і дотриманню норм міжнародного гуманітарного права в збройних конфліктах".
Російські миротворці у Нагірному Карабасі
Військові використовуватимуть авіацію та комплекси з безпілотними літальними апаратами. Вони вже встановили канали зв'язку з Вірменією та Азербайджаном.
Загалом вздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі встановлять 16 спостережних постів. Там збиратимуть інформацію про можливі порушення, а також нібито підтримуватимуть безпеку руху.
Читайте також Стався б колапс, ми були змушені підписати угоду, – Пашинян
Це буде сприяти якнайшвидшому переходу до мирного життя і повернення біженців,
– заявив Рудськой.
Чому російські миротворці приїхали у регіон
- 10 листопада Вірменія, Азербайджан та Росія підписали угоду про припинення вогню у Нагірному Карабасі.
- Вона передбачає, що в регіоні впродовж 5 років перебуватимуть російські миротворці. Однак цей термін, ймовірно, продовжать.
- Зокрема, у невизнаній республіці перебуватимуть 1 960 російських військових.
- У Вірменії ця угода викликала невдоволення населення – люди вийшли на протести. 11 листопада у Єревані виникли сутички між силовиками та мітингувальниками.
- Детальніше про ситуацію у Нагірному Карабасі – читайте тут.
Карта розміщення російський миротворців у Нагірному Карабасі / Фото міноборони Росії