Роттердам - справжня Мекка для поцінувавучів модерної та класичної архітектури
Роттердам - друге за чисельністю населення місто Нідерландів. Тут мешкає понад 600 тисяч осіб. Краса Роттердаму неповторна, місто має свій особливий шарм і не схоже на жодне інше європейське місто.
Роттердам - найбільше портове місто Європи та друге у світі після китайського Шанхаю. У велетенській морській індустрії Роттердаму працюють понад 30 тисяч осіб. Зрештою, сама природа веліла, щоб Роттердам став великим портовим містом. Географічне розташування для цього дуже сприятливе. Роттердам розкинувся у гирлах двох найбільших рік Європи - Рейну та Маасу. Крім того, поблизу - важливі транспортні сполучення.
А всього за кілька кілометрів від Роттердаму - два аеропорти. Приборкання моря завжди було найважливішою справою для нідерландців впродовж століть. Це не дивно, адже третина території країни знаходиться нижче від рівня моря.
Найнижча точка Нідерландів - Александер Полдер - розташована поблизу Роттердама, це 6,5 метрів нижче рівня моря. Історія Роттердама - багата та трагічна водночас. Колишнє риболовецьке поселення за кілька століть перетворилося у найважливіший порт Європи. Під час Другої світової війни місто було майже вщент зруйноване бомбардуваннями. Утім, працьовиті роттердамці відбудували його за рекордно короткий термін. Приміром, в історичному центрі міста - тепер сучасні будівлі.
Це бізнес-центр для фінансистів та підприємців з усього світу. Тож для поцінувавучів краси модерної архітектури Роттердам - справжня Мекка. Роттердам також зумів зберегти і класичну архітектуру. Щоправда після бомбардувань вціліли лише декілька будівель, зведених ще до ХХ століття. Остання велетенська конструкція другого тисячоліття - міст Еразма. Його довжина - 802 метри. Місцеві мешканці називають його лебедем. Він розташований навпроти мосту Віллемсбург, який з’єднує два береги міста.
І наостанок порада: якщо ви завітаєте у Роттердам, не втратьте нагоди відвідати знамениті млини Кіндердейка. Ці нідерландські шедеври занесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.