Розчарування в ЄС не означає збільшення прихильників Росії, – експерт

28 вересня 2016, 07:02
Читать новость на русском

Альтернативи приєднання України до Євросоюзу немає, навіть незважаючи на зниження кількості симпатиків ЄС серед українців. Крім того, зниження кількості прихильників ЄС не означає, що зросли симпатії до Росії.

Таку думку сайту "24" висловила директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, коментуючи результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова щодо симпатій українців до інтеграції в ЄС та інших інтеграційних об’єднань.

Якби респондентам запропонували варіант: не приєднуватися нікуди, то частина тих, хто раніше хотів інтегруватися з Росією і країнами СНД, в Митний союз, саме так би і відповіла. Або ж вони серед тих, кому важко сказати. Думаю, таких українських громадян, хто не знає точної відповіді щодо зовнішнього вектора розвитку, досить багато,
– вважає експерт.

Коментуючи, що 55% українців виступають проти розриву дипломатичних стосунків із Росією, Бекешкіна зазначила, що це свідчить про те, що українці – народ обережний.

Читайте також: Частина населення вважає, що наші сподівання на ЄС – марні, – Бекешкіна

Одразу виникне питання: а як далі вести переговори по врегулюванню військового конфлікту? З ким? Це дуже серйозний крок. Він означає, що треба евакуювати наше посольство в Росії. Це фактично перша стадія оголошення війни,
– переконана соціолог.

Водночас, вона зауважила, що опитування показало, що кількість прихильників НАТО фактично не змінилася. Зараз симпатиків Альянсу серед українців 44,3%. Одного часу рівень прихильників навіть доходив до 48%. Але більше 50% ніколи не було.

Нагадаємо, згідно з опитуванням Центру Разумкова, проведеного з 9 по 14 вересня 2016 року, 49,7% громадян України висловилися за членство України в Євросоюзі, проти – 35,3%. 55% українських громадян виступають проти розриву дипломатичних відносин України з Росією і 52,1% – проти запровадження візового режиму з Російською Федерацією.

За вступ до НАТО у випадку проведення референдуму проголосували б 44,3% громадян України, проти – 38,1%.