Розпочався сезон полювання на винищувачів підсніжників

14 лютого 2011, 22:15

З року в рік у підземних переходах працюють нелегальні продавці первоцвітів.

”Великою проблемою є масова торгівля в переходах міста. Відповідно дуже важко оприділити де іде конкретна торгівля первоцвітами, а де іде торгівля іншими товарами”, - каже еколог Іван Парнікоза.

За словами екологів, пік незаконного продажу первоцвітів, занесених до Червоної книги України, припадає на 6-9 березня. Штраф за таке порушення мізерний - близько 70 гривень. Однак повна сума залежить від кількості квітів, 15 гривень - за кожне зірване стебельце. Екологи нарікають: оштрафувати порушників може лише суд, хоча Феміда часто обмежується попередженнями.

“Тепер будь-яке використання рослин та тварин, які записані в Червону книгу, в тому числі і підсніжники, забороняється. Тобто, якщо хтось вирощує в себе дома підсніжники, будь ласка вирощуйте, тільки продавати їх не можна”, - каже еколог Володимир Борейко.

”У нас це явище поодиноке. Хіба що якась бабця з села, яка не знає законів може продавати підсніжники”, - каже польський еколог Кшиштоф Войтиховський.

В Україні на продажі підсніжників розквітає бізнес, - бідкаються фахівці. Мовляв, за сезон можна заробити на іномарку. Адже багато рідкісних квітів продають у Росію та Західну Європу.

“Підсніжник від Києва відійшов на 100 км. Раніше він ріс в Пущі водиці, потім він ріс в районі Білої Церкви, зараз він залишився десь за Миронівкою”, - каже еколог Володимир Борейко.

Екологи підрахували - за рік в Україні незаконно реалізовують близько 20 мільйонів ранніх рідкісних рослин. Найбільший потік первоцвітів іде з Криму та Карпат.