Розвідники США попередили про наслідки гонки озброєнь США, Росії та Китаю
Американська розвідка попереджає про появу нових розбіжностей та конфліктів між США, з одного боку, а також Росією з Китаєм, з іншого боку. Ці конфлікти спалахуватимуть на фоні "гонки озброєнь".
Про це повідомляє "Апостроф" із посиланням на матеріали приватної розвідувально-аналітичної компанії США Stratfor.
"Наскільки швидкими темпами розвиваються технології виробництва зброї, настільки швидко застарівають договори про контроль над озброєннями. США вийшли з Договору про обмеження систем протиракетної оборони у 2002 році, а в межах Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності проявляється напруга, яка повинна посилитися зі зміцненням Вашингтоном своєї системи оборони", – мовиться в матеріалі американської розвідки.
Читайте також: Через Україну в Пентагоні створили план для війни з Росією
Наголошується, що Росія і Китай стурбовані вкладеннями США в протиракетну оборону і технологію супер-запалу аналогічно. Відтак, ці держави спробують розширити свої наступальні можливості.
У результаті гонка озброєнь, ймовірно, заб'є останній цвях у труну Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності та, можливо, поставить під загрозу Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь,
– припускають американські розвідники.
У матеріалі Stratfor відзначається, що Китай тим часом намагатиметься зберегти свої конкурентні переваги в розвитку гіперзвукових озброєнь, щоб випередити США у сфері протиракетної оборони. Хоча країни намагатимуться укласти нові угоди про контроль над озброєннями відповідно до ситуації, що змінюється, такій угоді заважатиме протистояння між трьома несхожими наддержавами.
Початок нового протистояння на тлі провалу контролю над озброєннями і розвитку наступальних озброєнь може підірвати глобальну стабільність. Посилюється гонка озброєнь, і невиконання угод про контроль над озброєннями підриває довіру між великими державами та перешкоджає співпраці,
– резюмувала розвідка США.
Що таке Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності? Договір між СРСР та США, підписаний Михайлом Горбачовим та Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американський саміту.
Учасники договору взяли зобов'язання не виробляти, не випробовувати та не розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 кілометрів) і малої (500-1000 кілометрів) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500-5500 кілометрів, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Це була перша в історії домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь.