Розвіювання міфів: коли потрібно пити каву?

4 червня 2015, 06:00
Читать новость на русском

Для багатьох чашка кави – це обов'язкова частина ранкового ритуалу. Любов до ранкової кави пояснюють тим, що якщо пити її в інший час доби, то кофеїн збиває організм з ритму і заважає працювати, а іноді і порушує ритм сну. Чому ж це не так?

Як пише Lookatme, каву найкраще пити в пізні ранкові години або ближче до другої половини дня, коли в організмі нижчий вміст гормону кортизолу.

Чому?

Вироблення кортизолу зазвичай пов'язують зі стресом або страхом, але це також складова циркадних ритмів, що регулюють добову активність, проміжки, коли людина не спить і спить.

Якщо пити каву в години, коли організм виробляє найбільше кортизолу, то можна отримати залежність від кофеїну, який, по суті, стане заміною кортизолу. Інакше кажучи, замість природного припливу сил, який людина отримує і так, він починає покладатися на штучний, і кортизол виробляється вранці менш активно. Крім того, людина починає значно менше сприймати кофеїн і він майже не бадьорить.

Найкращий час

Як показують дослідження, найвищий рівень кортизолу спостерігається в організмі людини з 6 до 10 годин (особливо з 8 до 9 ранку) і з 12 до 14 годин. А тому кави краще пити або в проміжок з 10 до 12 годин, або з 14 до 17 годин, щоб не було надто пізно і кава не завадило здоровому сну.

Якщо ви любите каву, то краще всього вписати її в свій розпорядок дня так, щоб вона потрапляла саме на ці відрізки часу – так ви отримаєте максимум від її корисних властивостей.