РПЦ поскаржилася Папі Римському на Константинополь

20 жовтня 2018, 21:52
Читать новость на русском

Голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Іларіон під час зустрічі з Папою Римським Франциском обговорив "неканонічні дії Константинопольського патріархату" щодо надання автокефалії УПЦ.

Про це повідомляє служба комунікації відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ.

Читайте також: Синод УПЦ КП змінив титул предстоятеля

Особливу увагу на зустрічі було приділено "церковній ситуації" в Україні.

Митрополит Іларіон ознайомив Папу Франциска з рішеннями, прийнятими Священним Синодом РПЦ 15 жовтня в Мінську в зв'язку з неканонічними діями Константинопольського патріархату. Владика виклав позицію Московського Патріархату з цього питання та передав Папі текст заяви, прийнятої на засіданні Священного Синоду в Мінську,
– йдеться у повідомленні.

Іларіон також оголосив, що РПЦ змушена призупинити участь у роботі змішаної міжнародної комісії з богословського діалогу між римсько-католицькою та православною церквою через дії Константинополя.

Однак він зазначив, двосторонні відносини між Московським патріархатом і Римо-католицькою церквою будуть і надалі розвиватися.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео