Руслан "Руха": історія бійця, який так і не повернувся з Іловайська

29 серпня 2016, 18:24
Читать новость на русском

Журналісти розповіли історію життя Руслана Рябова – героя, який загинув в Іловайському котлі.

Руслан Рябов, позивний "Руха", пройшов Майдан і без вагань записався добровольцем на Схід.

В нашій країні у багатьох є діти і всіх цих дітей потрібно захистити. Хто буде воювати, якщо не я? Молоді хлопці – на них теж не можна сильно розраховувати, бо в них мало досвіду,
– говорив "Руха".

Руслан загинув на очах у своїй побратимів. Коли вони так званим "зеленим коридором" виходили з Іловайська – колону їхньої техніки рознесли російські окупанти.

Ми вистрибнули і метрів 300 на животах повзли до будинків. А коли дим спав, то побачили командира нашої роти та останки Рухи,
– поділився побратим Руслана Микола.

Руслан Рябов – один із героїв волонтерського проекту "Якби не війна". Це шоста й особлива серія, адже присвячена бійцям, які так і не повернулися з війни. Їх 25 – з кожного регіону України.

Читайте також: З’явилося емоційне відео, присвячене другій річниці Іловайської трагедії

Наприкінці року волонтери планують зробити масштабну виставку фото та художніх робіт. Щоб люди пам'ятали героїв, які першими взяли до рук зброю, аби захистити Україну від агресора.

Довідка: "Іловайський котел" – епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між ЗСУ та підрозділами МВС з одного боку, та збройними формуванням "ДНР" і російських збройних сил – з іншого.

Характер боїв визначався стратегічним значенням Іловайська, який розташовується в 25 кілометрах на схід від Донецька – перехід Іловайська під контроль Збройних сил України дозволив би відрізати постачання зброї та бойовиків до Донецька та звільнення міста в перспективі.

29 серпня 2014 року колони українських військових, які виходили з оточення так званим "зеленим коридором", підступно розстріляла російська армія. Тоді загинули понад 400 українських солдатів, більше 120 потрапили в полон, а ще півтори сотні досі вважаються зниклими.