Руйнівна стихія: кількість жертв урагану Харві зростає
Майже 40 загиблих, а десятки тисяч – евакуйованих. Ураган Харві уже тиждень трощить і заливає американський штат Техас.
За цей час стихія значно послабшала. Її офіційно тепер називають тропічною депресією. Але від того американцям не легше, адже через сильні дощі у деяких районах все ще піднімається вода. Крім того, через повені - Техасу загрожують ще й техногенні катастрофи.
На хімічному заводі поблизу Х'юстона сталася пожежа. Як не дивно - але причиною займання стала вода. Повінь вивела з ладу систему охолодження хімікатів, які перегрілися і спричинили два вибухи на заводі
Вибухи був настільки сильним, що уламки долетіли до житлових кварталів. На щастя людей встигли евакуювали. Керівництво заводу заздалегідь попередило про те, що надзвичайної ситуації уникнути не вдасться. Тож ще до затоплення підприємство вивезло своїх працівників.
Читайте також: 50 нобелівських лауреатів визначили найголовніші загрози людству
Поприи це без потерпілих не обійшлося – заступник місцевого шерифа надихався диму і його шпиталізували. Наразі оцінити наслідки вибуху неможливо. Водночас, представники хімзаводу запевняють – малоймовірно що хімікати сильно забруднять воду чи повітря. Фахівці ж не такі оптимістичні.
Ми намагаємося змоделювати рух випарів. На цих даних базуються наші рішення щодо евакуації людей. І можу сказати, що ці випари справді дуже шкідливі,
– розповів голова Федерального агентства з надзвичайних ситуацій США Брок Лонг.
Чимало біди наробив Гарві і у техаському місті Бомонт. Там не тільки затоплені сотні будівель. Щонайгірше, – через повінь вийшла з ладу насосна станція. Як наслідок - понад 100 тисяч жителів залишилися без водопостачання. Відремонтувати помпу не вдасться, поки не спаде вода.
Тому тепер нам доведеться завозити воду цистернами. Але тут нова проблема, як забезпечити людей нею. Адже чимало жителів ховаються у свої будинках, куди не має доступу.
Складною залишається ситуація і у самому Х'юстоні та інших техаських містах, по яких пройшовся Харві. Багато районів штату повністю затоплені. Тисячі пожежників і військових прочісують затоплені квартали в пошуках тих, кому вдалося вижити. Рятувальників катастрофічно бракує.
Тим часом місцева влада почала підраховувати збитки від Гарві. Лише за попередніми даними, вони можуть сягнути 160 мільярдів доларів. Це майже один відсоток ВВП Сполучених штатів. Фахівці побоюються, що на відбудову потерпілих регіонів підуть роки.