УКР РУС
25 листопада 2020, 12:10
2

Саакашвілі бачить ознаки важкої стагнації в Україні через карантин

Міхеїл Саакашвілі вважає, що в Україні є реальні ознаки дуже важкої стагнації. Карантин вихідного дня веде до поглиблення кризи. А поліція "кришує" роботу закладів у дні жорстких обмежень.

Карантин веде до поглиблення кризи

Ситуацію в Україні, яка склалася через карантин, прокоментував глава Виконавчого комітету реформ України Міхеїл Саакашвілі в ефірі одного з телеканалів, повідомляє 24 канал.

Радимо ознайомитися Якщо карантин вихідного дня не спрацює: Шмигаль розповів про план "Б"

Саакашвілі заявив, що введений в Україні карантин вихідного дня веде до економічної кризи.

У всього є 2 сторони. У Німеччині, Франції та інших країн – великі ресурси, резерви, і вони допомагають бізнесу. В Україні сьогодні таких ресурсів немає,
– зазначив політик.

Він вважає, що Володимир Зеленський зробив правильно, коли частину грошей з Фонду боротьби з COVID-19 скерував на допомогу бізнесу. Саакашвілі зазначив, що 8 тисяч гривень не буде достатньо, але все ж хоча б якась допомога.

Чи потрібно закривати заклади: які будуть наслідки

За словами політика, "навряд чи буде ефективним" закривати бізнес. Такі заходи, на його думку, не працюють. "Я в вихідні був у багатьох місцях, де спокійно працюють кафе, ресторани. Поліція бере гроші за те, що вони відкриті", – додав Саакашвілі.

Однак наголосив, що в Києві "більшість закладів абсолютно порожні".

Є реальні ознаки дуже важкої стагнації, кризи,
– заявив політик.

Сакашвілі вважає, що у цій ситуації ще дотискати бізнес додатковими заходами – не варіант, бо економіка не витримає. А це в результаті може призвести до негативних наслідків для мільйонів людей.

Читайте також Влада обіцяє новий пакет допомоги бізнесу: де візьмуть гроші

Зверніть увагу! З 14 по 30 листопада в Україні діє карантин вихідного дня . У суботу та неділю можуть працювати лише продуктові магазини, аптеки, АЗС та транспорт. Однак деякі заклади по всій Україні порушують обмеження. Крім того, бізнес протестує, бо втрачає левову частину своїх доходів. Водночас влада шукає нові шляхи підтримки підприємців.