"Цинізм та презирство": представник Євросоюзу на саміті G20 публічно принизив Росію
Джерело:
Європейська радаУ столиці Індії, Делі, відбувається саміт "Великої двадцятки". Президент Європейської ради публічно принизив державу-агресорку.
Президент Євроради Шарль Мішель звинуватив Росію у цинізмі. За його словами, пропозиція "подарувати" африканським країнам 1 мільйон тонн зерна після виходу з Чорноморської ініціативи, виглядає "пародією на щедрість".
Дивіться також Операція "Деокупація": як Зеленський чітко вказав Путіну, що Крим буде українським
Росія нападає на українські порти
При цьому представник Євросоюзу звернувся до російського міністра закордонних справ Сєргєя Лаврова. Він наголосив, що Росія не тільки вирішила вийти з цієї угоди, а й нападає на портову інфраструктуру України.
Ви блокуєте порти, які дають вихід до Чорного моря і навіть до Дунаю. І на довершення всього, Росія пропонує 1 мільйон тонн зерна африканським країнам як пародію на щедрість. Який цинізм і презирство до африканських країн, коли ми знаємо, що Чорноморська угода дотепер поставила понад 30 мільйонів тонн експорту здебільшого до найуразливіших країн,
– наголосив Шарль Мішель.
Водночас, за його словами, альтернативні маршрути дали змогу експортувати 40 мільйонів тонн зерна, тому “подарунок” Росії не тільки недоречний, а й цинічний.
Шарль Мішель також закликав боротися із тими, хто розв'язує війни.
"Це має наслідки, що виходять за рамки безпеки європейського континенту. Це має вплив у всьому світі. Це впливає на енергетику, інфляцію і погіршує енергетичну безпеку", – сказав він.
Президент Європейської ради також підкреслив, що підтримує той мир, який пропонує Володимир Зеленський.
Комюніке саміту G20: останні новини
- Цього року у "Великій двадцятці" головує Індія, тож вона приймає саміт G20 у Делі 9 – 10 вересня 2023 року. Щодо тексту комюніке були розбіжності: Росія тисла, щоб її не засудили за війну в Україні, а США та інші держави хотіли більш жорстких формулювань. Якби лідери держав не ухвалили текст, це був би перший випадок, коли саміт вийшов без підсумкового комюніке.
- Фінальна заява складається із 37 сторінок та містить 83 абзаци. Про Україну сказано обтічно, тому що прямо російську агресію не засудили.
- У суботу, 9 вересня, на саміті G20 у Делі ухвалили підсумкову декларацію. Вона дуже компромісна, адже Росії вдалося продавити свою позицію. За словами речника Міністерства закордонних справ Олега Ніколенка, текст декларації G20 слабкий. Українське міністерство розробило свій варіант. У ньому слова "війна в Україні" замінили на слова "війна проти України". Це, за словами Ніколенка, наближає до реальності, однак це не єдина зміна.