Самогубства в армії: Гриценко назвав головні причини небойових втрат ЗСУ

27 лютого 2018, 10:21
Читать новость на русском

Кількість самогубств в Збройних Силах України значно зросла після початку військового конфлікту на сході України. Проте крім проблеми реабілітації військових, які пройшли війну на Донбасі, є й інші важливі причини суїцидів АТОшників.

Про це заявив екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко в ефірі телеканалу Newsone.

Читайте також: Страшні цифри: в Інституті нацпам'яті оприлюднили дані про загиблих військових на Донбасі

Він вважає, що однією з причин є довга відсутність ротації для перших мобілізованих.

Коли почалися бойові дії, добровольці і перші мобілізовані, хто туди пішов, їх тримали там дуже довго без ротації. Деяких з 2,5-3 роки. Накопичується втома, накопичується психологічне навантаження. Коротка відпустка іноді не додавала психологічного спокою, а навпаки, людей ще більше заганяли в депресію,
– заявив Гриценко.

Колишній чиновник зазначив, що підписання "Мінська-2" також значно погіршило ситуацію.

"Це безстрокове перемир'я, яке кожен день супроводжується загиблими і пораненими. А люди, які там (в зоні бойових дій – "24"), вони це бачать і не кожен раз отримують наказ стріляти у відповідь. Це психологічно дуже складна ситуація", – пояснив він.

Також, за словами Гриценка, ще однією причиною самогубств армійцями є контрабанда алкоголю, який іноді потрапляє в війська, адже саме вживання алкоголю може довести людину на фронті до суїциду.

Читайте також: Серед військових зросла кількість самогубців

Екс-міністр наголосив, що для вирішення проблеми з самогубствами серед військових необхідна, найперше, "дуже тепла робота" командирів з молодшими за званням, так як такі ситуації завжди можна вчасно попередити. Для цього командирам необхідно уважніше ставитися до своїх підлеглих.

Окрім того, Гриценко вважає, що в українській армії необхідно ввести інститут капеланства (військових священиків).

"Незалежно від того, хто вірить, хто до якої церкви ходить або не ходить. Шановного віруючого (який може бути в погонах, може – без), який дасть можливість висловитися і наставить прямо і дасть відчуття якоїсь "землі і платформи". Це допомагало в багатьох воюючих арміях", – розповів він.

Гриценко додав, що в будь-якому випадку, статистика кількості захворювань і злочинів в армії, якщо зіставляти з чисельністю, наразі є меншою, ніж в цивільному секторі.

Нагадаємо, раніше Анатолій Матіос заявив, що в середньому в зоні проведення АТО на Донбасі щотижня вчиняють самогубство 2-3 військовослужбовців. Водночас, у Міністерстві оборони України заявили, що слова головного військового прокурора України щодо кількості самогубств на фронті є брехнею, але відмовилися назвати кількість самогубців серед військових.