Семенченку вручили підозру через обстріл телеканалу "112 Україна"
Джерело:
Офіс генпрокурораСпівробітники Служби безпеки України 14 травня повідомили про підозру колишньому нардепу Семену Семенченку. Його звинувачують в обстрілі телеканалу "112 Україна" у липні 2019 року.
Слідчі встановили, що обстріл будівлі телеканалу організував Семен Семенченко. Як наголосили в СБУ, цей теракт був використаний представниками Росії у гібридній війні проти України.
До теми З'явилось відео моменту обстрілу 112 каналу
У чому звинувачують Семенченка
За даними слідства, Семенченко залучив двох учасників підпорядкованого йому збройного формування для вчинення теракту. У червні 2019 року тоді ще нардеп разом зі спільником займався розвідкою місцевості поблизу будівлі телеканалу.
Вони обирали оптимальний спосіб вчинення теракту, зокрема, шляхи відходу з місця злочину і наявність камер відеоспостереження,
– наголосили у СБУ.
Крім того, на думку СБУ, саме Семенченко організував передачу грошей для придбання засобів, необхідних для здійснення теракту. За задумом, виконавці мали придбати автомобіль, закласти в нього великий обсяг вибухівки. Потім припаркувати авто біля будівлі телеканалу, а у визначений час підірвати.
Слідчі зазначили, що згодом план змінився і будівлю телеканалу вирішили обстріляти з гранатомета. Це було потрібно, аби приховати осіб-виконавців та організатора.
Яке покарання світить Семенченку
Семену Семенченку оголосили підозру за статтею 258 про терористичний акт. Санкція статті передбачає:
- позбавленням волі від 7 до 12 років;
- конфіскація майна або без такої.
Що відомо про обстріл каналу "112 Україна"?
Будівлю телеканалу "112 Україна" обстріляли в Києві у ніч проти 13 липня. Після теракту 2 невідомих втекли на авто. Дивом, з людей ніхто не постраждав, однак будівля і вивіска телеканалу були пошкоджені.Цікаво, що обстріл стався напередодні показу фільму американського режисера Олівера Стоуна "Нерозказана історія України". Стрічку планували транслювати на телеканалі "112 Україна". Це пропагандистський фільм, де війну на Донбасі називають "громадянським конфліктом", а Росія не зображена агресором.