СБУ порушила справу проти колишнього митника Анатолія Макаренка

24 червня 2010, 21:51

Йому інкримінують службову недбалість.

У вівторок колишнього посадовця викликали на допит до Служби безпеки України як свідка у кримінальній справі щодо незаконного розмитнення газу, який належав компанії “РосУкрЕнерго”. Однак з будівлі вже не випустили.

”Вказується в постанові зокрема, що Макаренок, не перевіривши законність доручення першого віце-прем`єра, надав відповідне розпорядження щодо проведення процедури митного оформлення природного газу. Санкція передбачає від 2-х до 5-ти років позбавлення волі”, - каже адвокат Анатолія Макаренка Євген Солодко.

Під кінець дня Печерський районний суд Києва постановив - запобіжний захід для Анатолія Макаренка - утримання під вартою протягом 2 місяців. На оскарження рішення Феміди в опозиції 3 дні.

Представники БЮТ готовність взяти митника на поруки виявляли, але суд до них не дослухався. Тим часом сама лідерка блоку оприлюднила угоду, в якій вказується, що "Нафтогаз" заплатив "Газпрому" за 11 млрд. куб. м. газу у 2009 році 1,7 млрд. дол. Отже, за словами екс-прем’єра, усі операції з газом, які здійснював НАК під час її прем’єрства, були законні.

”Чому порушують справи проти митників і працівників НАК "Нафтогазу", коли вони мусять звертатися прямо до екс-прем’єр-міністра країни. Я давала прямі команди на розмитнення цього газу, на підписання угод по його купівлі”, - заявила екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Раніше отримати документи від уряду було значно складніше. Минулого року так і не отримав газових угод Президент країни Віктор Ющенко. Не змогла їх вилучити навіть СБУ. Тодішній чільник служби, дії своїх колищніх підлеглих підтримує.

”Ще рік тому,за моїм підписом було попередження письмове до енергетичної митниці в Україні не допустити скоєння злочинів на нашій території, не порушити права і не забрати приватну власність від конкретного власника в незаконний спосіб. Незаконна дія на жаль відбулася”, - заявив екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.

Політологи ж вбачають у діях влади не стільки відстоювання законності чи утиски політичних опонентів, скільки намагання знайти вихід зі складної ситуації.

”Влада в певній лихоманці шукають вихід - як не посваритися з Фірташем, як не посваритися з "РосУкрЕнерго", як не посваритися з "Газпромом", а з іншого боку, як захистити інтереси держави”, - каже політолог Вадим Карасьов.

Нагадаємо, навесні поточного року арбітражний суд Стокгольму зобов’язав "Нафтогаз" повернути “РосУкрЕнерго” 11 млрд. куб. газу. та ще 1 млрд. куб. як компенсацію.