Секрети американської Статуї Свободи
28 жовтня — офіційний день "народження" американської Статуї Свободи. Встановили її майже 130 років тому. З тих пір скульптура є незмінним символом США, хоч і справжньою її батьківщиною є Франція.
"Свобода, що осяює світ" — повна назва неофіційного символу Штатів. Встановили її на одному з островів Нью-Йорка у 1886-му. Це — подарунок від французів до сторіччя Американської революції. Над внутрішньою конструкцією скульптури працював інженер Александр Гюстав Ейфель, творець знаменитої Ейфелевої вежі. Але її "батьком" називають архітектора Огюста Бартольді. Через океан її везли на фрегаті, розібраною на 350 частин. Це було складно. Адже вага "Леді Свободи" перевищує 150 тонн.
А потім чотири місяці складали. 93-метрова Статуя Свободи — перше, що бачили тисячі людей, які прибували на американську землю у пошуках кращого життя. Зараз скульптура та острів, на якому вона стоїть, є національним пам'ятником.
Щороку Статую відвідують понад 4 мільйони туристів. Щоб піднятися на оглядовий майданчик всередині корони, треба здолати понад 190 сходинок до вершини п'єдесталу. А потім ще майже 400 всередині монументу. Винагородою стане розкішний вид на узбережжя Нью-Йорка. А ще тут — незмінне місце національних святкувань.
Трапляються зі Статуєю Свободи і курйози. На початку 2000-х французький парашутист захотів на неї приземлитися. Але зачепився за факел. І висів там, поки його не дістали рятувальники. Горе-екстремала тоді заарештували й оштрафували.
Читайте також: У США ведмідь відчинив двері та заліз до автомобіля
Американці ревно оберігають свій символ свободи. Після теракту 11 вересня острів і статую на декілька років закрили для відвідувачів. Так само зробили і декілька років тому, коли у США вирував надпотужний ураган "Сенді". Потім пишалися, що саму статую стихія не зачепила. У США переконані: Статуя Свободи має світове значення. Чого лише з нею не робили американці у кінострічках: топили, руйнували та інше.
Про неймовірну історію скульптури — більше дивіться у відеосюжеті.