Сепаратистську пресу в Україні розповсюджують без перешкод

26 червня 2014, 01:06
Читать новость на русском

Інформація - сила, а під час війни ще й зброя. У війні інформаційній російські та проросійські ЗМІ озброєні не гірше, ніж диверсанти на реальному полі бою. Україна нарешті відчула небезпеку та заборонила трансляцію деяких російських телеканалів.


Проросійська преса друкує сепаратистську пропаганду

Газети "Хочу в СССР", "Я" та "Итоги недели" дозволяли собі розміщувати інформацію антиукраїнського, сепаратистського змісту. Минулого тижня газета "Я" писала про те, що українська влада готує депортацію мешканців Донбасу, а видання "Итоги недели" розмістило інтерв'ю з лідером терористів Павлом Губарєвим.

Неподалік ДП "Преса України" можна придбати газету "Хочу в СССР". Решту видань продавець радить пошукати на газетних розкладках. Чи не найбільше газетних кіосків у Києві біля державного видавництва "Преса України". Продавець каже, що не знає про зміст газети, а продає її, бо преса такого ґатунку популярна

На Донеччині деякі видання друкують пропаганду за державні кошти

Газети сепаратистського змісту зареєстровані на Донеччині і не є державними. Втім, на Донеччині антиукраїнською пропагандою займаються і деякі з видань, що друкуються державним коштом. За словами головного редактора інтернет-видання "Новости Донбаса" Олексія Мацуки, мова йде про конкретних осіб.

Більшість газет в Донецькій області зараз закриті. Зараз ті, шо продовжуть виходити, у них спрямування якраз більш налаштоване на той дискурс, який є у російських медіа. Тобто, називати прихильників терористичної органіазції ДНР – ополченцями, а українські збройні сили – карателями. Тобто сама мова, яка використовуюється в цих газетах, вона вже є мовою ворожнечі, – розповідає головний редактор інтернет-видання "Новости Донбаса" Олексій Мацука.

Деякі редакції видань сепаратистів розташовані у столиці

Але звинувачувати лише Донбас було б несправедливо. Наприклад, редакція антиукраїнського сайту "Русский мир Украина" розташована у столиці. Електронна версія однойменного всеукраїнського видання, зокрема, розміщує інтерв'ю з так званими міністрами республік, яких не існує.

На сайті газети "Русский мир Украина", вказано, що розташована вона на вулиці Героїв Дніпра 38 Е, це звичайний житловий будинок. Мешканці будинку, де нібито розташовується редакція, переконують: про таке видання ні сном, ні духом.

Вочевидь, редакцію хтось влаштував у себе на квартирі.

Юрист: сайт "Русский мир Украина" розміщує пропаганду тероризму

Медіа-юрист Людмила Опришко коментує наповнення сайту – чи потрапляє опублікована інформація під дію закону. Аналізуємо інтерв'ю з так званим міністром фантомної ДНР Борисом Літвіновим. Назва красномовна: "До победы или до последнего вздоха..."

Поширення інформації в мережі інтернет має ту саму природу, ті самі наслідки, що і поширення інформації у газеті чи на телебаченні, – каже медіа-юрист Людмила Опришко.

Директор департаменту інформаційної політики Богдан Червак обіцяє, що з виданнями розбиратимуться спільно з СБУ.

Захистом інформаційного простору в Україні не займались, – юрист

За словами експертів, захистом інформаційного простору в Україні системно досі не займались. В Україні легко зареєструвати газету, але надалі ніхто не відстежує, що саме вона публікує.

Вони подали той пакет документів, який передбачається українським законодавством, їх зареєстрували, і потім ну ніхто так не відслідковує діяльність газет, особливо, якщо у них наклад невеликий. Особливо, ми знаємо що і служба безпеки і інші державні органи не особливо переймались цими проблемами, – розповідає медіа-юрист Людмила Опришко.

З розповсюджувачами ми теж проводитимемо виховні бесіди. Але якщо говорити про правові аспекти цієї проблеми, то вони також існують. Зокрема ми звертаємось зі своїми листами до розповсюджувачів і на основі наших листів вони призупиняють розповсюдження таких газет, до того часу, поки ними займається генеральна прокуратура, – каже директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак.

В мережі більше півтисячі антиукраїнський сайтів, – Держкомтелерадіо

Не краща ситуація і в інтернет-просторі. Лише за приблизною інформацією діє більше півтисячі сайтів та груп, що популяризують тероризм, поширюють заклики щодо змін територіальної цілісності України, – повідомили у Держкомтелерадіо.

Тим часом, СБУ звітує про боротьбу із ворожою пресою. Зокрема, з газетою "Новороссия". Розповсюджувачів затримали на Херсонщині, Харківщині, Дніпропетровщині.