Серед безлічі дієт і систем харчування вегетаріанство викликає найбільше суперечок
Адже мова йде про спосіб життя, який передбачає відмову від їжі тваринного походження. Строгі вегетаріанці не вживають ще й яйця та молочні продукти.
Для фізичного здоров’я - це такий стиль життя є перевагою, наголошують лікарі. Адже коли людина відмовляється від вживання м’яса, маса тіла нормалізується. Ще один плюс - Вас більше не турбуватимуть різноманітні хронічні розлади в системі травлення, і знизиться ймовірність простудних захворювань.
А ще вегетаріанці рідше хворіють на серцево-судинної недуги, у них нижчий рівень холестерину в крові. Секрет у рослинній їжі, що становить основу раціону. Вона багата на вітаміни С і Р, калій, магній і бета-каротин, що значно підвищують імунітет організму.
Однак, є недоліки і у цього режиму харчування. Противники вегетаріанства стверджують, що люди, які не їдять м'яса, відчувають брак цинку, заліза, вітаміну B12, білка, йоду і кальцію та амінокислот. Відтак, існують полегшені варіанти вегетаріанства, які дозволяють разом з рослинною їжею вживати і молочні продукти.
Йога
Йога - давнє індійське мистецтво, що допомагає досягти гармонії тіла, розуму та духу. Слово “йога” походить з давньої мови санскрит і означає “поєднуватись”. Основними складовими йоги є фізичні вправи, дихання та медитація.
Пози йоги або асани позитивно впливають на хребет, залози та внутрішні органи. Різноманітні положення тіла спрямовані на зміцнення здоров’я і позбавлення від недуг. Так звана пранаяма - це спеціальні техніки дихання, що допомагають наситити легені киснем. А медитація у йозі допомагає розслабитись та сконцентруватись.
Існують різні школи йоги. Та усіх їх об’єднує прагнення зміцнити організм, емоційну стабільність та ясність розуму. Йога допоможе Вам стати енергійнішим, посилити опір хворобам та принесе справжнє задоволення.