Сезон атракціонів набирає обертів, а тому перевіряти їх взялись ретельніше
У Криму - чиновники оглядали стаціонарні каруселі.
Більшість з них ще радянської збірки, однак фахівці твердять - їхній технічних стан - задовільний. Мовляв, колись конструкції робили якісно та на совість. Аби переконатись у безпечності атракціонів - запускають їх на повну. Перевіряють місця з’єднань, паски безпеки тощо... Усі результати записують в дозвільні документи - саме їх, якщо є підозри у безпечності каруселей, може вимагати будь-хто.
Олександр Малахевич (головний державний інспектор ТУ Держгірпромнагляду АРК): “Потрібно звернути увагу чи є дозвіл органів Держгірпромнагляду на експлуатацію обладнання з підвищеною небезпекою. Якщо такого документу немає, значить цей атракціон не повинен експлуатуватися”.
Власники атракціонів наголошують, гойдалки, каруселі, колесо огляду в будь-якому разі залишаються місцями підвищеної небезпеки, яка виникає не лише через технічний стан конструкцій, а й залежить від поведінки людей. Адже дорослі та діти майже ніколи не знайомляться з правилами користування.
Ігор Харьковський (завідувач атракціонами): “Правилами користування для відвідувачів люди не користуються. Не читають, не уважні. Діти бігають без нагляду, при працюючому атракціоні, діти можуть заскочити, безконтрольність батьків”.
Ірина Чірва (мешканка Сімферополя): “Правила не читаю, якось катаємося. Але якщо перевіряють, то це дуже добре. Я цього не знала, тому це дуже добре”.
Нині у Криму 138 атракціонів, 97 з яких пересувні - перевіряти є що. Фахівці вже оглянули 28 - результат: 5-м з них заборонили працювати. За останні два роки нещасних випадків на кримських атракціонах не траплялось. Проте, в 2008 році в селищі Курортне дитину вбило током лише коли вона доторкнулася до атракціону. Тож варто бути обережними.