Сезон полювання на поганих суддів в Україні відкрито

13 жовтня 2015, 14:23
Читать новость на русском

Про найбільший в історії сучасної України моніторинг діяльності судів всіх інстанцій в усіх регіонах держави під егідою проекту "Відкритий Суд" розповіли у студії Телеканалу новин "24" керівники проекту Станіслав Батрин та Роза Абрамішвілі.

Сезон полювання на поганих суддів в Україні відкрито. Проект "Відкритий суд" за підтримки Верховного суду України розпочав моніторинг роботи судів всіх інстанцій в усіх регіонах держави. До проекту може долучитися будь-хто, хто вміє знімати відео.

Контроль роботи суддів

Батрин: Ми вже півроку фільмуємо на відео судові процеси. Це унікальна річ не лише для України, а й для всіх країн світу. Проект є єдиним у світі і він отримав підтримку американців, європейців і розглядається як пігулка, яка може реформувати реально судову систему. Це стає відео досьє для кожного судді та прокурора, це їхня репутація та історія їхньої роботи. На підставі відео можна буде відсторонювати суддів від роботи при певних порушеннях.

Ми створюємо цілий портал на 9 тисяч суддів. Це буде база, по якій можна ввести прізвище судді і подивитись на прикладі вибірки з 5-10 судових засідань на його кваліфікацію.

— У партнерстві з Верховним судом стартував цілий судовий марафон, яких охопить більше ніж 700 судів України. Судді повинні дотримуватись і діяти згідно до закону. Систему можна зламати публічністю.

Абрамішвілі: Про які порушення йде мова — наприклад, приходить особа знімати судове засідання, а суддя забороняє їй знімати його. В нас є закон, який гарантує це право. У таких випадках ми стоїмо на своєму. Якщо засідання є закритим — знімати відео ми не можемо. Якщо суддя забороняє зйомку засідання – він має обґрунтувати, на якій підставі він це забороняє.

Вироки суддям

Батрин: Якщо йде кримінальна складова — це призведе до вироку. У нашій команді є експерти та авторитетні люди з діловою репутацією, які надають оцінку відзнятим відео файлам. Мова йде про фахову оцінку роботи суддів. Якщо знято на відео, що суддя нахамив, то це вже йде як порушення.

Більше — дивіться у відеоінтерв’ю.