Це визнання України як сильного гравця, – Мусієнко про зміну риторики Кіссинджера
Раніше ексдержсекретар США Генрі Кіссинджер заявляв, що, мовляв, Україні варто відмовитись від частини території. Минуло кілька місяців і політик змінив думку з цього приводу.
Зараз же він заявив, що до України слід ставитися як до члена НАТО після повномасштабного вторгнення росії. Що це може означати – в ефірі 24 каналу припустив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Раніше Риторика кардинально змінилася: Кіссинджер закликав не поступатися територіями України
Якщо Кіссинджер, який є доволі досвідченим дипломатом, говорить такі речі, це означає, що він рахується з Україною як з потужною європейською силою.
І додав, якщо проаналізувати те, що писав ексдержсекретар США, то він завжди з прихильністю ставився до сильних гравців і підвищував їхню роль.
"Отже, якщо є така позиція, і його думка змінюється у бік того, що Україна є фактично членом НАТО і бореться за свою незалежність – це визнання нашої сили та боротьби. Це визнання України як серйозного суб'єкта і міжнародного гравця", – додав Мусієнко.
Відтак, це приниження росії і заклик збільшити військову допомогу. Ба більше, багато західних політичних еліт дослухається до думки Кіссинджера, тож вони теж змінюватимуть свою позицію.
Останні заяви Кіссинджера
- Генрі Кіссинджер в інтерв'ю The Wall Street Journal заявив, що до України слід ставитися як до члена НАТО "після того, як Росія поводилася в Україні".
- Водночас Кіссинджер заявив, що передбачає "врегулювання", яке начебто збереже за росією території, окуповані у 2014 році, хоча у нього немає відповіді на запитання, чим таке врегулювання відрізнятиметься від "невиконаної угоди для стабілізації конфлікту 8-річної давнини".
- Раніше ексдержсекретар говорив, що виступає за роль України як буферної зони між Росією та Заходом, оскільки це нібито "краще послугувало б стабільності".
Дивіться також – прогноз британської розвідки щодо війни в Україні: відео