Що люди зможуть вимагати від місцевого депутата після децентралізації
Децентралізація передбачає , що більше грошей від податків залишатиметься громаді. Основним інструментом громади стануть депутати, які будуть її представниками та управлятимуть її майном.
Про це йдеться в інформаційному відеоролику, який поширив Громадський рух "Чесно"
Скористатися послугами депутата люди зможуть дуже просто: слід знати основні свої права і його повноваження.
Зокрема, справжній депутат протидіє корупції та бюрократії, а не примножує їх, він також дбає про якість доріг і послуг тих міст, звідки він обирався.
У той же час, депутат не може знижувати тарифи, підвищувати пенсії та зарплати, однак доручення людей, які його обирали є обов’язковими до опрацювання.
Дивіться також: Нова поліція: підсумки першого етапу реформи в інфографіці
Варто пам’ятати, що відповідальний депутат радиться з громадою щодо прийняття рішень, у його арсеналі є потужна зброя — депутатський запит і звернення. Крім того він має грошовий фонд для роботи з громадянами.
Також слід пам’ятати, що раз на півроку він мусить публічно звітувати про свою депутатську діяльність. Відповідальний депутат має відвідувати мінімум 75% засідань сесій та депутатських комісій.
Якщо депутат цього не робить, громада матиме право його відкликати: для цього необхідно зібрати підписи виборців у петицію та надіслати її до Територіальної виборчої комісії.