Що насправді означає затишшя на Донбасі? Думки світових ЗМІ
Тимчасове затишшя на Донбасі спонукає до роздумів про те, чи означає це завершення конфлікту, чи навпаки підготовка до розгортання масштабних бойових дій.
Світові ЗМІ розходяться у думках стосовно того, що саме означає це затишшя і до чого воно може призвести. Журналісти сайту "24" зібрали найбільш цікаві точки зору.
Так, литовське видання Geopolitika наголошує, що ескалація на Донбасі і маневри російських військ близько українського кордону покликані справити враження не тільки на Київ, але й на Париж із Берліном.
Можливо також, що метою періодичних обстрілів є провокування України на відповідну атаку проти російсько-сепаратистських сил. У такому випадку Москва зможе використовувати цю атаку як привід для нової масштабної ескалації із залученням регулярних російських військ,
— переконані журналісти.
Видання застерігає, що Заходу пора б зрозуміти, що готовність Москви виконувати свої зобов'язання не може бути "куплена" за рахунок поступок з боку України. Путін хоче отримати всю Україну, і якщо він отримає її, тоді настане черга і країн Балтії.
Тимчасове затишшя дало можливість підрахувати всі втрати та провести аналіз ситуації. Варто зауважити, що цифри, оприлюднені ООН, викликали шок у багатьох. Швейцарське видання le temps детально вивчило звіти ООН по ситуації на Донбасі і прийшло до невтішних висновків.
ООН критикує усіх: Київ, Москву та проросійських бунтівників. У цьому конфлікті немає правих та неправих,
— наголошують журналісти видання.
У статті йдеться про те, що це перемир’я надало змогу побачити шокуючи дії з усіх боків. І якщо політичні симпатії ще мають місце, то з точки зору людяності у цій війні жахливі всі учасники.
Одне з найбільш впливових світових видань Reuters не стало писати великих аналітичних текстів. Вони відреагували на нібито перемир’я на Донбасі досить цікавими невідомими фактами. Журналісти видання провели власне журналістське розслідування і заявили, що Росія, попри заяви про свою відстороненість від цієї війни, будує власну нову військову базу на кордоні з Україною.
Росія, що відкидає звинувачення з боку Києва та Заходу у відправці солдатів і зброї в зону конфлікту, проектує і починає будівництво військового містечка на 300 гектарах біля міста Валуйки в Білгородській області, випливає з документів,
— зазначають журналісти.
Також видання наголошує, що міністерство оброни Російської Федерації поки що не відреагувало на прохання видання надати коментарі. та місцеві жителі цього регіону розповіли про всі подробиці будівництва і навіть про те, кого саме планують готувати у цьому містечку.
Також видання додає, що виконання мінських домовленостей, які передбачають кроки з мирного врегулювання конфлікту, залишається під загрозою. Оскільки сторони поки не до кінця погодили відведення військової техніки, а сепаратисти готують місцеві вибори в неузгоджені з Києвом терміни.
Варто зауважити, що тема війни на сході України потіснилася з перших шпальт світових видань, поступившись місцем статтям, присвяченим проблемі мігрантів з Сирії. Ми не можемо сказати, наскільки це добре, чи погано для світової підтримки України. Проте можемо зауважити, що зараз про війну на Донбасі пишуть лише ті видання, які дійсно ґрунтовно розбираються в проблематиці питання.
Судячи з цих матеріалів, можемо зробити висновок, що ніхто у світі вже не сподівається на мирне врегулювання конфлікту на сході України. Більше того, експерти сходяться у думці, що вирішення проблеми військової агресії Росії можливе тільки силовими методами.
Читайте також: Чи буде в Україні повномасштабна війна: думки світу