Що передбачає реформа МВС
Чи є досконалою реформа правоохоронних органів у студії Телеканалу новин "24" розповіли експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук та радник міністра внутрішніх справ України Станіслав Речинський.
Реформа МВС
Проблема в тому, що реформувати потрібно не одну міліцію, а й всю правоохоронну систему України. МВС тісно пов’язане з суспільством та іншими структурами,
— каже Станіслав Речинський.
Він зазначив, що перший крок вже зроблений і сам закон щодо Міністерства внутрішніх справ та національної поліції повинен стати таким скелетом, на який будуть нарощувати м’язи.
Олександр Банчук нагадав, що Кабмін затвердив 4 законопроекти: про органи внутрішніх справ, національну поліцію, сервісні послуги та щодо забезпечення безпеки дорожнього руху. Він додав, що робота активізувалась з приходом першого заступника міністра з Грузії.
Читайте також: Одна з проблем медійного ринку – довіра, — експерт
Умови відбору поліцейських
Може бути проблема в Києві та інших містах – закінчується навчання, а в середині липня повинні виходити патрульні
— говорить Олександр Банчук.
Радник міністра зазначив, що Міністерство внутрішніх справ за собою залишає дуже мало функцій – внутрішня безпека, навчальні заклади, підприємства.
За словами експерта Центру політико-правових реформ, грузинська команда пропонує працювати таким чином, щоб відбір прокурорів відбувався відсіюванням діючих. А на керівництво місцевих і регіональних прокуратур буде проводитись відкритий відбір.
Більше про реформу правоохоронних органів – дивіться в актуальному інтерв'ю.