Що слід пам’ятати про безвізовий режим для України

28 вересня 2016, 12:12
Читать новость на русском

Після того, як профільний комітет Європарламенту ухвалив відповідне рішення, задекларована владою мета стала ближче. Але це не означає, що в'їзд до ЄС буде абсолютно безперешкодним – діятимуть певні правила.

Безвізовий режим відкриє українцям безперешкодний шлях у майже всі країни Європейського Союзу. Винятки – це Великобританія та Ірландія, оскільки ці держави не застосовують Шенгенське законодавство.

Також можна буде відвідувати країни, які не входять до блоку, але в яких діє Шенген – Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Їхати в ці країни можна буде лише з біометричним паспортом. Та лише цього документа – недостатньо. При перетині кордону потрібно буде пред'явити документи, що підтверджують мету поїздки і бронювання житла. А також довести свою платоспроможність. Обсяг необхідних коштів залежить від тривалості поїздки і країни, в яку ви прямуєте.

Крім того, безвізовий режим не означає безмежний термін перебування. Як і зараз, він становитиме до 90 днів на півроку. Порушникам можуть заборонити в'їзд в Євросоюз.

Крім того, скасування віз не дає права на працевлаштування і довготермінове навчання. Якщо ж українці захочуть влаштуватись на освітні курси терміном до 90 днів, то візи і спеціальні дозволи не будуть потрібні.

Читайте також: За яких умов Євросоюз може призупинити безвізовий режим з Україною