Що слід пам’ятати про безвізовий режим для України
Після того, як профільний комітет Європарламенту ухвалив відповідне рішення, задекларована владою мета стала ближче. Але це не означає, що в'їзд до ЄС буде абсолютно безперешкодним – діятимуть певні правила.
Безвізовий режим відкриє українцям безперешкодний шлях у майже всі країни Європейського Союзу. Винятки – це Великобританія та Ірландія, оскільки ці держави не застосовують Шенгенське законодавство.
Також можна буде відвідувати країни, які не входять до блоку, але в яких діє Шенген – Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.
Їхати в ці країни можна буде лише з біометричним паспортом. Та лише цього документа – недостатньо. При перетині кордону потрібно буде пред'явити документи, що підтверджують мету поїздки і бронювання житла. А також довести свою платоспроможність. Обсяг необхідних коштів залежить від тривалості поїздки і країни, в яку ви прямуєте.
Крім того, безвізовий режим не означає безмежний термін перебування. Як і зараз, він становитиме до 90 днів на півроку. Порушникам можуть заборонити в'їзд в Євросоюз.
Крім того, скасування віз не дає права на працевлаштування і довготермінове навчання. Якщо ж українці захочуть влаштуватись на освітні курси терміном до 90 днів, то візи і спеціальні дозволи не будуть потрібні.
Читайте також: За яких умов Євросоюз може призупинити безвізовий режим з Україною