Що таке парк сонячної енергії в Чорнобилі

30 листопада 2016, 09:21
Читать новость на русском

Радіаційну зону навколо Чорнобиля хочуть перетворити в один з найбільших у світі парків сонячної енергії.

Аналогічний експериментальний полігон альтернативної енергії працює в Азербайджані. Сонячні, вітряні та біогазові станції загальною потужністю у 7 мегаватів повністю забезпечують електрикою місто з населенням у 12 тисяч мешканців та ще й і місцеві підприємства. Різницю - реалізують у мережу.

Така альтернатива могла б забезпечити третину того, що Чорнобильська АЕС виробляла 30 років тому. Запланована потужність – 1 200 мегаватів. Проте реалізація масштабного проекту Україні не по кишені.

Читайте також: Кабмін ухвалив важливі для чорнобильців зміни

Тож, аби привабити іноземних інвесторів, урядовці врегулювали питання оренди землі та іншого майна. Тепер ще і їхню вартість знизили.

У зоні відчуження вже є високовольтні лінії передач. Там працюють 10 тисяч фахівців. Це одна з позитивних передумов, розповіли експерти. Також однією з головних переваг парку сонячної енергії є можливість частково відмовитися від дефіцитного вугілля та безпечний вплив на екологію.

Проте, є і недоліки: Чорнобильська зона не найбільш сонячний регіон. До того ж, припустили фахівці, запланованої потужності у 1200 мегават буде забагато.

Читайте також: Під куполом. Як виглядає нове накриття Чорнобильського реактора

Готовність долучитися до цього проекту висловили 2 китайські компанії. Ще кілька європейських теж принаймні зацікавилися. Їхні інженери вже ознайомилися з територією, а деякі з них почали проектувати пілотні станції малих потужностей.

Натомість жодних угод поки не підписували. Коли це може статися – в Мінекології поки не знають: інвестори поки зважують усі ризики масштабного проекту.