Що їдять кримчани в умовах блокади та чому їздять в Україну

29 жовтня 2015, 21:16
Читать новость на русском

Уже місяць, як блокують кордон із Кримом. Активісти переконують: не пропускають на півострів українські продукти.

Полиці в кримських супермаркетах не порожні. Товарів тут достатньо: є навіть українські. Щоправда, коштують вони, як делікатеси. Наприклад, ціна сиру стартує від 250 гривень за кілограм, а в Україні в середньому 90-100 гривень. Літр молока місцевого Джанкойського заводу, який закуповував сировину на Херсонщині, – 25 гривень, українці на материковій частині купують за 12-15 гривень.

Дехто вважає, що подорожчання спричинила саме блокада. Про це говорять продавці на ринку, мовляв, знизилися поставки, а торгують лише тим, що залишилося, або місцевою кримською продукцією, хоча ціна на неї також виросла.

"ПУД" – це нова назва української мережі АТБ. Саме тут можна знайти чи не найширший асортимент українських товарів. Продавці не на камеру розповідають, що продукти й надалі доставляють з материка, але вже контрабандою – невеликими партіями передають через окупований Схід України в Росію, а потім на півострів. Тому й така висока ціна. Однак кримчани вже знайшли шляхи економії – їздять у споживчі тури до Херсона.

А ще масово скуповують ліки. Мовляв, мало того, що на півострові вони дорогі, та ще й низької якості. Не гребують їздити за українськими товарами навіть ті, хто понад усе мріяв жити в російському Криму. А місцеві телеканали далі переконують – блокада Криму не страшна.

Як відомо активісти, які беруть участь у блокаді Криму, не мають наміру відмовлятись від своєї ініціативи через наближення зими.

А з початком нового 2016-го року у Криму почне діяти заборона на продаж алкогольної продукціїз українськими акцизними марками.