Письменник, який був в'язнем Кремля, заявив про звільнення зі служби в ЗСУ

18 жовтня 2024, 10:38
Читать новость на русском

Джерело:

"Главком"

Письменник і журналіст Станіслав Асєєв повідомив про своє рішення звільнитися з військової служби. Тепер він розсекретив причину.

Крім того, військовий розповів, чим планує далі займатися. Про це Асєєв сказав в коментарі виданню "Главком".

Не пропустіть Помер 31-річний ексучасник гурту One Direction: ЗМІ назвали причину смерті Ліама Пейна

Як виявилося, рішення звільнитися з військової служби пов'язане з розформуванням батальйону, в якому він служив і який зазнав значних втрат. Станіслав зазначив, що решту членів батальйону переведуть до різних підрозділів бригади.

Я спробував перевестися в ГУР. Пан Буданов написав листа до командувача Сил Територіальної оборони, щоби мене відрядили. Але лист, скоріше за все, просто викинули у смітник і нікуди не перевели. Тож у мене був варіант продовжити служити незрозуміло з ким під яким командуванням, або міг скористатися нормою закону і звільнитися із ЗСУ через те, що був у полоні,
– пояснив військовий.

Тепер він планує спрямувати свої зусилля на Фонд "Справедлива ініціатива" (JIF).

Нарешті, можливо, допишу книгу про свою службу, яку почав писати ще в окопах,
– додав Асєєв. 

Для довідки! Військовослужбовці, які були звільнені з полону, мають можливість звільнитися зі служби. Ця норма закріплена у статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", яка зазнала змін 18 травня 2024 року. При цьому час звільнення військовослужбовця з полону не впливає на його право звільнитися.

Що відомо про військовий досвід Станіслава Асєєва

  • У 2017 році, працюючи кореспондентом "Радіо Свобода" на окупованому Донбасі під псевдонімом Станіслав Васін, він був захоплений бойовиками "ДНР" за звинуваченням у шпигунстві. 
  • Асєєв провів у полоні 28 місяців, під час яких зазнав систематичних катувань, а в липні 2018 року оголосив голодування на знак протесту. Станіслава звільнили 29 грудня 2019 року.
  • Після цього чоловік зосередився на документуванні воєнних злочинів. Він написав книгу "Світлий шлях. Історія одного концтабору", а також "В ізоляції", за яку у 2021 році отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка. Крім того, журналіст був консультантом фільму "Відблиск" режисера Валентина Васяновича про українських військовополонених. 
  • У вересні 2022 року Асєєв заснував фонд "Ініціатива справедливості", який займається збором доказів щодо російських воєнних злочинців.
  • У березні 2024 року він добровільно вступив до лав Збройних сил України і служив у 109-й бригаді у складі піхотної роти.