Україна буде одним з пріоритетів: Швеція окреслила завдання на період головування в ОБСЄ

8 грудня 2020, 20:56
Читать новость на русском

З січня 2021 року Швеція головуватиме в ОБСЄ, тож Україна вирішила нагадати про "червоні лінії" щодо Донбасу. Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що українська сторона готова йти на компроміс, але не на шкоду нашим національним інтересам.

Також Данілов під час зустрічі з послом Швеції Тобіасом Тибергом нагадав, що Росія повинна вивести війська з тимчасово окупованих територій і повернути Україні контроль за українсько-російським кордоном. Про це повідомили на сайті РНБО.

Важливо План, в який ніхто не вірив: Арестович підбив підсумки року після саміту в Парижі

Як зауважив Данілов, українська сторона ніколи не перейде "червоні лінії".

Ми разом з міжнародними партнерами прагнемо спільними зусиллями припинити війну,
– наголосив він.

Наприкінці зустрічі секретар РНБО висловив Швеції подяку за послідовну позицію щодо підтримки європейських і євроатлантичних прагнень України, а також за надану всебічну допомогу у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету.

Актуально Нове керівництво ОБСЄ: хто очолив організацію

Позиція Швеції

Тобіас Тиберг зазначив, що позиція Швеції полягає у захисті європейського безпекового порядку, який базується на трьох принципах:

  • кордони не можуть бути порушені,
  • конфлікти мають бути вирішені мирними засобами,
  • кожна країна має право самостійно обирати свій шлях, і це повною мірою стосується України.

Він додав, що Швеція "робитиме усе, аби захистити незалежність та цілісність інституцій ОБСЄ". Тиберг запевнив, що Україна буде одним з пріоритетів головування Швеції в ОБСЄ.

Чим займається місія ОБСЄ в Україні

  • Організація з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) займається контролем за озброєннями, питаннями миру та прав людини. Її учасниками є 57 країн, розташованих переважно у Європі, а також країни-колишні члени СРСР та США з Канадою.
  • В Україні організація відома, у першу чергу, своєю моніторинговою місією на Донбасі. Вона почала свою роботу 21 березня 2014 року у зв'язку із військовими діями на сході.
  • Її основні завдання – це неупереджено й об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.
  • Місія складається з неозброєних цивільних спостерігачів, а також міжнародних працівників з держав-учасниць ОБСЄ. Їм допомагають співробітники з України.