Сила вітру допоможе зберегти екологію
З цими вітряками залюбки би повоював Дон Кіхот. Багатометрові красені, які стоять на пагорбах у багатьох регіонах Італії, привертають до себе увагу. Втім, вони не виконують функції декорації для мальовничого ландшафту. Їхня місія - збереження екології.
Італійський уряд давно зрозумів, що викопного пального надовго не вистачить. Слідом за іншими країнами італійці почали шукати чисті джерела відновлювальної енергії. Зважаючи на те, що у регіоні впродовж року дмуть сильні вітри, вирішили зупинитися саме на цих вітряках.
Кожна башта виробляє 1 мегават енергії. Цього достатньо для забезпечення електрикою півтисячі приватних будинків. Наразі уряд Італії прагне довести кількість повітряних турбін до 10 тисяч. Цього буде достатньо для 5 мільйонів будинків. Фантастична цифра, чи не так? За наступні кілька років вітряки покриють 10% від усього енергоспоживання. З розвитком технологій ціна повітряних турбін стає все дешевшою. А цим гріх не скористатися.
Втім, знайшлися і ті, кому вітряки не до вподоби. Науковці стверджують - деякі турбіни ніколи не окупляться, оскільки вітру на всіх не вистачить.
“За нашими даними, ці 10 тисяч вітряків можуть забезпечити лише 3% енергоспоживання країни. Місця на них теж не вистачить - у нас не так багато території, щоб її заставити вітряками”, - вважає науковець Оресте Рутігляно.
На закиди скептиків уряд не зважає. Мовляв, схвальних висновків більше, аніж критичних. Тому вітряки і далі прикрашатимуть італійські ландшафти.