Силою чи словом. Настільки ефективною є антитерористична операція на сході?

14 квітня 2014, 23:10
Читать новость на русском

Виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов підписав указ про початок антитерористичної операції на Сході України для захисту цивільного населення. Контроль за виконанням цього рішення покладено на секретаря РНБО Андрія Парубія.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Для підвищення її ефективності потрібно змінити керівний склад міліції та Служби безпеки у східних регіонах. Зокрема, до лав правоохоронців готові записатися цивільні, кажуть у парламенті. Законодавчо їм обіцяють дозволити використання зброї проти сепаратистів, які захоплюють державні установи. Регіонали ж усіляко застерігають від можливого силового сценарію.

Апогеєм протистояння на Сході та Півдні, припускають депутати, стане 9 травня. На цей день нібито заплановане захоплення адміністрацій у Миколаєві, Херсоні та Одесі і подальше просування до Києва. Тому, кажуть у Раді, зупиняти окупантів треба зараз із залученням як міліції, так і Збройних Сил.

Основною проблемою проведення антитерористичної операції є використання сепаратистами жінок, дітей та людей похилого віку для "живого щита".

Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в успіх силового варіанту не вірить. Натомість пропонує діяти на випередження: виявляти організаторів, які готують захоплення адмінбудівель, а якщо захоплення таки відбулося, вести переговори з диверсантами та намагатися відокремити від них цивільне населення, яке підбурили на сепаратистські дії.

Зазначимо, внаслідок антитерористичної операції на Донеччині 13 квітня було поранено 9 осіб. Загинув офіцер Служби безпеки України.