Симоненко пішов. Уже чотири кандидати передумали брати участь у виборах

17 травня 2014, 00:14
Читать новость на русском

Сьогодні лідер комуністів Петро Симоненко під час дебатів кандидатів у президенти заявив, що знімає свою кандидатуру з виборів.

Четвертий пішов. Симоненко не хоче бути президентом

Сьогодні, 16 травня, лідер КПУ Петро Симоненко став четвертим з кандидатів на позачергових виборах президента, які відмовились від участі у перегонах.

Цікаво, що свою заяву Симоненко озвучив уже наприкінці ефіру, в якому ще брав участь як повноцінний кандидат.

Під час дебатів лідер комуністів ще заявив, що посада президента в Україні – непотрібна.

Я поставив перед собою завдання, якщо мені висловлять довіру, то перше підготувати перехід на модель України як парламентської республіки. І через рік, максимум через два відмінити пост президента. І таким чином виконати свої обіцянки перед українським народом, – звучить на дебатах заява Симоненка.

І уже до кінця ефіру Симоненко заявив, що через останні події в країні вибори, скоріш за все, і так будуть нелегітимними. Тому він вирішив не брати в них участь, а "зайнятись порятунком України".

Звісно, рішення Симоненка не було спонтанним.

За деякий час офіційна заява з'явилась на сайті КПУ. У ній сказано, що президія ЦК за участю керівників всіх регіональних організацій прийняла рішення про припинення участі нашого кандидата у виборчій кампанії. Про це вже повідомили Центральній виборчій комісії.

Своє рішення Симоненко пояснив у традиційному для КПУ тоні.

Ситуація в країні складна і дуже небезпечна. Все свідчить про те, що неофашистська влада, яка утвердилась в результаті державного перевороту і фактично розгорнула війну проти свого народу, не зупиниться ні перед чим, аби зміцнити диктаторський, терористичний режим в країні, посилити позиції прозахідних компрадорських кіл української буржуазії, чиї інтереси він висловлює і на які спирається, – заявляє Симоненко.

Важкі часи для КПУ?

Уже після закінчення передвиборчих теледебатів прес-служба КПУ повідомила, що біля будівлі телецентру Першого національного на їхнього лідера Петра Симоненка скоїли напад. Про напад він сказав у телефонному коментарі телеканалу "112 Україна", передала прес-служба КПУ.

Ми не могли вийти з будівлі і були змушені йти там, де це було хоч якось можливо. Скрізь заблоковано все машинами, цими бойовиками в масках і з битами. І вони не давали можливості виїхати. Природно, звучали агресивні заклики до того, що зробити зі мною у цьому випадку... Нам вдалося вирватися, – розповів Симоненко.

Раніше Петро Симоненко потрапив у центр скандалу у Верховній Раді.

З трибуни він заявив, що події 9 травня у Маріуполі буцімто доводять встановлення націонал-фашистського режиму в Україні.

Після цього спікер ВР Олександр Турчинов вимкнув Симоненкові мікрофон.

Ви брешете і дезінформуєте людей. Злочинці й терористи напали на УМВС у Маріуполі. Сідайте на своє місце. У вас немає ні совісті, ні честі. Брехун! Я позбавляю вас слова. Дію за регламентом, бо йде цинічна дезінформація населення України,
— заявив Турчинов.

Тоді у Раді почалася сутичка, після якої Турчинов заявив, що звертатиметься до Міністерства юстиції щодо співучасті представників КПУ в організації терористичної й сепаратистської діяльності. А при наявності доказів подати до суду матеріали щодо заборони Компартії в України.


Після інциденту лідер комуністів також заявив про намір подати до суду на в.о. президента та спікера парламенту Олександра Турчинова.

Попередники Симоненка: Шкіряк, Королевська і Царьов

Раніше про намір не брати участь у виборах, також під час теледебатів, заявив громадський діяч Зорян Шкіряк.

"Сьогодні я заявляю про те, що знімаю свою кандидатуру з виборів. І в бюлетенях, враховуючи чинне законодавство, прошу моє ім’я не враховувати", – сказав Шкіряк у заключному слові після спілкування з іншими кандидатами.

Фото www.mediaport.ua

Кандидат у президенти Наталія Королевська також зняла свою кандидатуру з президентських виборів. Вона вважає, що ці вибори розколюють Україну.

Сьогодні, в День миру і праці, я зняла свою кандидатуру. Я вважаю, що ці вибори перетворилися на змагання окремих політиків, і фактично розколюють країну. Особисто я йшла на вибори для того, щоб зробити все для соціального захисту наших громадян. Але статус кандидата в Президенти заважає займатися цим повною мірою, – написала вона у Facebook.

Політик сказала, що повністю присвятить себе соціальному захисту людей.

"Зовсім скоро я знову поїду на Південний Схід, туди, звідки я родом, де зараз ситуація напружена до межі. І буду допомагати тим, хто у цей складний час залишився без підтримки держави", – додала Королевська.

ipress.ua

Кандидат в президенти, нардеп, лідер громадського руху "Південний Схід" Олег Царьов подав заяву до ЦВК про зняття своєї кандидатури з балотування 1 травня.

Саму заяву написав особисто Царьов, однак до Центрвиборчкому його принесла уповноважений представник.

Згодом Царьов заявив, що збирається створити незалежну суверенну федерацію південно-східних республік – Новоросія.

ua.korrespondent.net

Цікаво, що згідно з календарним планом, 1 травня в 00:00 завершився термін для подачі заяв кандидатами в президенти про зняття своєї кандидатури з реєстрації. ЦВК не пізніше 2 травня має затвердити форму текст виборчого бюлетеня по вибори президента. Зараз більша частина бюлетенів для виборів президента вже надрукована, – повідомили на державному Поліграфічному комбінаті "Україна". Закінчити друк планують 17 травня. Бюлетені мають кілька ступенів захисту.

Дивіться також: Вибори 2014 – Рейтинг довіри