Скоро починатимуть 3 етап: що задумали росіяни в Курській області
Росіяни назвали Курську операцію "контртерористичною операцією" та не перекинули в область велику кількість своїх резервів з Донецької області. Ворогу вдалось закріпитись на певних ділянках, тепер окупанти намагатимуться розпочати наступний етап.
Росіяни спробують відділити українські війська в певному районі та потроху їх витісняти. Про це 24 Каналу розповів експерт сектору оборони та безпеки Олег Старіков, зауваживши, що на ситуацію також впливає зміна погоди.
Дивіться також Що насправді допоможе завершити війну у 2025 році: прогноз британського полковника
Що задумали росіяни на Курському напрямку
Експерт сектору оборони розповів, що перед початком планування Курської операції Генштаб ставив перед собою не лише військові, а й політичні цілі. Однією з них стало відтягування оперативних стратегічних російських резервів зі східного та південного напрямків. Однак росіяни перекинули туди свої війська не в тій кількості, в якій планувалось.
Щодо політичної цілі, окупанти оголосили в Курській області не воєнний стан, а "контртерористичну операцію". У такий спосіб ворог переформатував ведення бойових дій. Зараз росіяни, буцімто, витискають Збройні Сили України з Курського напрямку.
На першому етапі росіяни зайняли своїми повітряно-десантними військами певні плацдарми, на другому етапі вони їх укріпили. Мовиться про Зелений шлях, Російську Конопельку та Черкаську Конопельку. Цього тижня було певне затишшя та росіяни починатимуть третій етап. Росіяни намагатимуться через Кореневе "розрізати" українські війська на дві частини,
– пояснив Старіков.
Окупанти це роблять для того, щоб витіснити українські підрозділи з північного плацдарму на південний плацдарм. Після цього, якщо росіянам вдасться втілити свій план, вони будуть пробувати витіснити ЗСУ до кордону з Україною.
Зауважте! Військовослужбовець ЗСУ, політологом Кирило Сазонов розповів, що в Курській області ситуація постійно змінюється, невеликі ділянки переходять з рук у руки. Росія зосередила в Курській області 50 тисяч особового складу.
Експерт сектору оборони припустив, що ця фаза розпочнеться з дня на день і тоді розпочнуться активні бойові дії. Для прикладу, в районі Любимівки окупантам вже вдалось трішки посунути ЗСУ.
Ситуація важка. Генштаб все розуміє та робить все можливе, щоб перекинути туди резерви. Наша мобільна оборона повинна бути професійною, –
наголосив Старіков.
Крім того, на ситуацію в Курській області буде впливати зміна погодних умов. На Курщині більшість доріг ґрунтових, яких може розмити через дощ. Українські війська мають колісну техніку, що буде ускладнювати її рух подібними дорогами.