Скасування політреформи 2004 року призведе до колапсу
Скасування Конституційним Судом політреформи 2004 року призведе до правового колапсу, - стверджують експерти. Адже зміни до Основного закону повинні відбуватися відповідно до 13 розділу Конституції.
Тобто, Президент або 150 депутатів мають внести такі пропозиції і дотриматися всієї процедури. Інакше КС вийде за межі повноважень, - вважає один з авторів Конституції Віктор Мусіяка. А таке рішення може призвести до законодавчого безладу.
“Тоді треба, щоб ще й Конституційний Суд визнав мабуть неконституційними всі ті положення всіх тих законів, до яких внесені зміни, відповідно до Конституції редакції 2004 року. Можете собі уявити, що це таке”, - каже професор права, співавтор Конституції Віктор Мусіяка.
Скасування політреформи 2004 року демонструватиме світовому співтовариству нестабільність України, як держави, коли її хитає з крайнощів в крайнощі, в залежності від того, хто приходить до влади, - зауважують експерти.
“Протиріччя будуть загострюватись, вони ставатимуть дедалі публічнішими. І це, мені здається, дуже серйозна загроза самій монолітності команди, котра сьогодні всілякими способами демонструється”, - вважає голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут.
До того ж, у разі визнання неконституційною політреформи 2004 року, потрібно буде проводити і дострокові парламентські вибори, - вважають експерти, і вони можуть відбутися вже наступного року. Нагадаємо, раніше 253 народні депутати від коаліції оскаржили в Конституційному Суді політреформу 2004 року.