Скасування політреформи 2004 року розгляне Венеціанська комісія
Рішення Конституційного суду України 15 жовтня розгляне Європейська комісія за демократію через право.
Як повідомив секретар комісії Томас Маркерт, його колеги здивовані, що КСУ скасував політреформу. Представниця України у Венеціанській комісії Марина Ставнійчук вважає, це викликано нелогічністю ухваленого рішення.
"Яким чином КС міг визнати неконституційною Конституцію, яка ним же застосовувалась практично упродовж шести років після внесення змін і доповнень в Конституцію України? Ось таке попереднє враження на сьогодні є у Венеціанській комісії", - каже член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук.
Експерти стверджують, КСУ перевищив свої повноваження, до того ж, його діяльність заполітизована. Деякі впевнені: Конституційний суд вийшов за межі правового поля, тому потрібно змінити його склад.
"Рішення було явно політично вмотивоване, Конституційний суд не мав права приймати нову Конституцію і звичайно тепер логічно вимагати відставки складу Конституційного суду і формування нового складу, тому що до цього суду тепер немає змісту ніякого звертатися", - каже політолог Ігор Попов.
Натомість, інші стверджують, рішення КСУ таки законне, оскільки шість років тому була порушена процедура - одним рішенням ухвалювалось кілька змін до Основного закону.
"КСУ проголошує неконституційність всіх цих змін, прийняті якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура її розгляду ухвалення або набрання ними чинності, отже була порушена, була", - каже директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.
Тим часом екс-посол США в Україні Стівен Пайфер уже припустив, що рішення КС негативно вплине на імідж України на Заході.