Скільки грошей з держбюджету на свої потреби отримали політичні партії
Вперше за період незалежності України політичні партії отримали гроші з бюджету. Тобто відтепер партійні потреби частково фінансуються громадянами України.
70 мільйонів гривень. Таку суму політичні партії вперше отримали з бюджету. Щоправда не всі, а лише ті, які представлені у цьому парламенті. Розподілили їх пропорційно: за кого більше голосували, той стільки і отримав.
"Опозиційний блок" від державних грошей відмовився. Мовляв, у його лавах вистачає заможних спонсорів. Ну а "Батьківщина" і досі вагається.
Співавтор закону Єгор Соболєв та його колеги по "Самопомочі" вже вирішили – витратять свої 12 мільйонів на зарплати партійців і проекти громадських активістів. Депутат пояснює – державне фінансування партій потрібне, щоб здолати корупцію та олігархічні проекти.
Хочете отримувати гроші – ретельно звітуйте, як ви їх витратили. Будь-які махінації це одразу позбавлення будь-якого фінансування від платників податків і навіть кримінальні справи для тих партійців, які взяли участь у махінаціях,
– заявив Єгор Соболєв.
Політологи загалом позитивно оцінюють дану ініціативу, однак уточнюють – закон недосконалий. Адже від внесків щедрих олігархів ніхто відмовлятися не буде. Водночас ці гроші дадуть можливість розвиватися молодим партіям, переконані вони. Адже після наступних парламентських виборів бюджетні гроші отримають всі політсили, які подолають 2% бар'єр.
Щонайменше на такий результат розраховує і "ДемАльянс" – відносно нова партія, до якої нещодавно увійшли відомі депутати-антикорупціонери – Мустафа Найєм і Сергій Лещенко. Там готові конкурувати з партіями-"важковаговиками".
Читайте також: Корупція для українців – це стиль життя, – історик заступився за Лещенко та Заліщук
А от вага державного бонусу партіям буде лише рости. Загалом до кінця цього року парламентські політсили отримають 391 мільйон гривень. А наступного, згідно з проектом бюджету – ще більше – 442 мільйони.