Скільки людей стали жертвами війни на Донбасі: моторошна статистика
Лише в жовтні 8 військовослужбовців померли в зоні АТО, ще 39 бійців – поранені. За місяць терористи порушили перемир'я понад 500 разів. У попередні місяці обстрілів та людських втрат було менше. Окрім військових, страждає і мирне населення. Ворог обстрілює житлові квартали. Противник зухвало використовує міномети, обстрілюючи житлові квартали міст Донбасу.
Останнього дня жовтня українці дізналися сумну звістку – в Опитному загинув розвідник Георгій Саларідзе, відомий за позивним "Гюрза". Грузин за національністю, він воював за Україну. На відео 2015 року, сповнений рішучості та оптимізму, чоловік обіцяє сприяти поверненню окупованих територій.
Ми дійдемо до того, що повернемо Крим, Луганськ, Донецьк. Якщо росіяни, тобто сепаратисти, це бачать, я можу сказати: якщо вони так ненавидять бандерівців, то я грузинський бандерівець,
– заявив учасник АТО Георгій Саларідзе.
Саларідзе став одним із 8 військових, життя яких обірвалося минулого місяця. Ще 39 було поранено. За даними Генерального штабу ЗСУ, за увесь час на сході країни загинуло понад 2,3 тисячі військовослужбовців, майже 8,4 тисячі отримали поранення.
Читайте також: Боєць АТО випадково застрелив товариша по службі під Маріуполем
Страшні втрати і серед мирного населення. За увесь час війни обірвалося життя майже 900 жителів окупованих територій. На Луганщині, починаючи з 2014 року, загинуло 289 дорослих та 8 дітей. На Донеччині ще більше – понад 300, серед них – 15 неповнолітніх. Це не рахуючи поранених, кількість яких значно більша, як і людей, які втратили житло.
Дані про людські втрати в офіційних джерелах та за даними громадських активістів різняться. Представники Інтернет-проекту "Книга пам`яті", наприклад, ведуть власний реєстр. На 2 серпня 2017 року у ньому вписані 3645 прізвищ. Це не лише військовослужбовці ЗСУ, а й бійці Нацгвардії та інших силових підрозділів.
Окремої уваги заслуговує "Мапа пам'яті" – новий Інтернет-ресурс, який відображає місця загибелі з обох сторін конфлікту. Розробники сервісу зібрали та розмістили інформацію майже про 10 тисяч жертв конфлікту.