Скільки українців хочуть ізоляції Донбасу до завершення війни на Сході: результати опитування

27 вересня 2016, 04:22
Читать новость на русском

Чотири з десяти опитаних українців виступають за повну ізоляцію окупованих частин Донецької та Луганської областей, аж поки там не буде встановлена українська влада.

Такі дані соціологічного дослідження "Ставлення громадян до ситуації на Донбасі" оприлюднив Центр Разумкова.

42,1% громадян підтримують припинення будь-яких економічних зв’язків між Україною та територіями ДНР і ЛНР (включаючи соціальні виплати, постачання енергоресурсів, закупівлю вугілля тощо) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями, не підтримують – 36%. За це виступає більшість опитаних на Заході та в Центрі, не підтримує – абсолютна або відносна більшість у решті регіонів.

Пропозицію на законодавчому рівні визнати окупацію тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та ізоляції цих територій до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України підтримують 42,9% респондентів, проти цього виступають 31,4%. За це виступають більшість жителів Західного регіону, відносна більшість жителів Центрального та Південного регіонів, проти – відносна більшість жителів Сходу країни та більше половини жителів Донбасу.

Читайте також: Ніякого особливого статусу на Донбасі не може бути, – Жебрівський

44,2% опитаних виступають за те, щоб питання про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей винести на всеукраїнський референдум (проти – 32,8%). Цю пропозицію підтримує відносна більшість жителів Західного, Центрального та Східного регіонів. Серед жителів Південного регіону і Донбасу частки прихильників і супротивників цієї ідеї статистично значуще не відрізняються.

Читайте також: Половина українців виступили проти особливого статусу для Донбасу, – опитування

Загалом, обираючи між трьома стратегіями дій української влади стосовно тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, найчастіше громадяни України підтримують стратегію, що передбачає офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляцію до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України – такі дії влади підтримали б 30,1% опитаних. 21,1% респондентів підтримали б надання цим територіям особливого статусу, амністію для учасників сепаратистських рухів, які не скоїли тяжких злочинів, та проведення виборів до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України, 18,6% – продовження АТО до повного відновлення контролю України над зайнятими сепаратистами територіями.

Читайте також: Оксана Забужко: Україна про себе не вміє говорити, бо її вчили мовчати

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 14 вересня 2016 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування проводилося у 118 поселеннях (67 – міських і 51 – сільських).

Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.