Слідство інфо. Хто відправляє українських бійців на вірну смерть?

28 серпня 2014, 19:13
Читать новость на русском

Сили спеціальних операцій – це військові, які можуть усе. Коли навесні почалася Антитерористична операція, хлопців з кажаном на шевронах почали відкликати з “гарячих” точок і відправляти в східні області виконувати особливі завдання.

29 липня у Сніжному, що на Донеччині, 19 спецпризначенців з Кіровоградського полку вирушають сюди на пошуки льотчика Су-25, збитого терористами. Це спецоперація, про неї знає дуже вузьке коло людей.

Підозріла й непотрібно спецоперація

Група потрапила у пастку - 12 вбитих, трьох беруть у полон, 4 вдається вирватися.

Хлопці-спецпризначенці, які втратили бойових товаришів, не могли повірити, що трагедія сталася випадково. Особливо коли з’ясувалося, що льотчик СУ-25, на пошуки якого відправили розвідників, уже був у безпеці.

Льотчика, якого шукали, був у безпеці

Факт порятунку підтверджували не тільки свої, а й інші відкриті джерела – ще 24 липня. 28 липня про це повідомив й Президент України.

Тим не менше, 29 липня керівництво спецназу відрядило на пошуки групу з 19 людей. Спецназівці переконані, що їхніх товаришів підставили: свідомо відправили вглиб ворожої території та повідомили терористам маршрут пересування. Вони звинувачують у цьому начальника Управління спецоперацій Генштабу В’ячеслава Назаркіна.

В’ячеслав Назаркін – персона непублічна і від того ще цікавіша. Народився у Білорусі, служив у Росії. Останні 8 років був заступником командира військової частини у Житомирі.

5 грудня 2013 року, під час протестів на Майдані, Назаркіна призначають виконувачем обов’язків начальника Управління спеціальних операцій Генштабу.

У січні військовим спускають наказ виступити на підтримку президента Януковича і закликати його негайно навести лад у державі. Генерал Назаркін збирає нараду у своєму управлінні. Його підлеглі голосують проти звернення до Януковича.

В соцмережах генерал “лайкає” антимайданівські публікації

Паралельно на своїй сторінці в “одноклассниках” пан Назаркін активно “лайкає” антимайданівські публікації. Підлеглі дедалі більше розчаровуються у своєму керівникові.

Назаркін втратив довіру серед підлеглих

У березні, вже після перемоги революції гідності, Назаркіна призначають постійним керівником спецназівців. Конфлікти у колективі тривають, а внутрішні перевірки підтверджують протиправні дії керівника.

Перевірка виявила, що 67% колективу відкрито не довіряють начальнику, а 75% не вважають його професіоналом своєї справи. Попри це, генерал Назаркін стає заступником керівника Антитерористичної операції Муженка. Вони давні друзі – ще з Житомира.

Інформацію з фронту генерал зливає брату-росіянину,- підлеглі

Підлеглі українського генерала кажуть, що В’ячеслав постійно дзвонить брату Сергію в Росію і повідомляє йому, що відбувається на фронті. Братами нібито навіть цікавилася СБУ. “Слідство.Інфо” направило запит у Службу безпеки та очікує на відповідь. Тим часом про брата спитали у самого генерала. Та спілкуватись з журналістами він не захотів і кинув трубку, відповівши лише, що не знає чи має в Росії брата.

У наступних випусках “Слідство.Інфо” продовжить називати прізвища підозрілих людей у лавах нашої армії. Обличчя антигероїв, як і героїв, треба знати і пам’ятати.